Opole 2023. Lichtman nie wytrzymał po słowach Kosmali o synu Krawczyka. "To emerytowany złośliwiec i grafoman"

1 rok temu
Andrzej Kosmala nie jest zwolennikiem występu w Opolu Krzysztofa Krawczyka Juniora. Na jego słowa nerwowo zareagował Marian Lichtman.
Krawczyk Junior z Trubadurami
Już dziś, w oparach skandaliku związanego z Dodą i reżyserem Mikołajem Dobrowolskim rozpocznie się jubileuszowy 60. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wśród artystów, którzy pojawią się na scenie od piątku do niedzieli będą m.in. Doda, Robert Rozmus, Leszcze, Janusz Radek, Sławek Uniatowski, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Kuba Badach, Marek Piekarczyk, Czerwone Gitary, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Ania Wyszkoni, Halina Mlynkova, Krystyna Prońko, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, Halina Frąckowiak, czy Krystian Ochman. Swój jubileusz świętować będą także Trubadurzy.
Zespół wpadł na pomysł, by z okazji swojego 60-lecia działalności artystycznej zaprosić do wspólnego występy Krzysztofa Igora Krawczyka, by w ten sposób oddać hołd jego ojcu, który był członkiem zespołu. Krawczyk junior występował już z Trubadurami m.in. w sierpniu 2021 r. podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie.

– Krzysztof jest szczęśliwy i bardzo podniecony. To będzie dla niego wyjątkowy dzień. Cieszy się, iż dostał zaproszenie i już szykuje się do koncertu. Nie będzie miał jakiegoś specjalnego występu, po prostu zaśpiewa razem z Trubadurami. Ale fakt, iż to ich jubileusz i do tego w Opolu bardzo go poruszył — powiedział w rozmowie z „Faktem” Zbigniew Rabiński ze Studia Integracji, do którego uczęszcza syn Krzysztofa Krawczyka.
Kosmala vs. Lichtman
Jednak Andrzej Kosmala, były menedżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka ma poważne wątpliwości, co do występu Krawczyka juniora. – Jeszcze kilka dni temu Marian Lichtman ogłaszał, iż Igor Krawczyk nie wystąpi, bo nie pozwala mu lekarz. O tym, iż ze względów zdrowotnych działania artystyczne Igora nie mogą mieć charakteru zawodowego, wiadomo od lat. Żeby się tylko nie wydarzyło nieszczęście – stwierdził Kosmala. – Życzę Krzysiowi jak najlepiej. Wciąż czeka na wydanie płyta duetów Juniora i Seniora, którą nagraliśmy w naszym K&K Studio. Praca w studio, gdzie jest spokój, nie jest groźna tak, jak w tumulcie estrady – dodał.

Skąd ten niepokój u Kosmali? Syn Krzysztofa Krawczyka od 14. r. ż choruje na padaczkę pourazową, która jest powikłaniem po wypadku, jaki spowodował jego ojciec w 1988 roku pod Buszkowem. Piosenkarz zasnął za kierownicą i wypadł z drogi na ostrym zakręcie. Pod koniec ubiegłego roku media obiegła informacja, iż lekarze zabronili mu koncertowania.
Na słowa byłego menedżera Krzysztofa Krawczyka dość nerwowa zareagował Marian Lichtman, jeden z Trubadurów i znany scat performer. – Pan Andrzej Kosmala to emerytowany złośliwiec i grafoman, który nam przeszkadza. Nas nie jest w stanie nic zatrzymać. My mamy swoją bajkę. „Żelaźni Trubadurzy” są cały czas, mimo iż Krzysio tam na górze jest. Mamy też w zespole nowość – Jacka Malanowskiego i Tadka Urbańskiego. Nikt nas nie zatrzyma. Możecie życzyć panu Kosmali wszystkiego najlepszego, a najlepiej żeby się nami nie interesował – powiedział Marian Lichtman w rozmowie z Plotkiem.

Źródło: Plotek
Idź do oryginalnego materiału