„Nowy Ład. Nowe Otwarcie”. Jedna z najdynamiczniejszych inicjatyw środowiska narodowego zapowiada ekspansję

11 miesięcy temu

Na spotkaniu „Nowy Ład. Nowe Otwarcie” podsumowano dotychczasową pracę i przedstawiono plany związane z ekspansją organizacyjną inicjatywy stanowiącej zaplecze intelektualne środowiska narodowego.

Nowy Ład (NŁ, nlad.pl) to środowisko publicystów i analityków, dla których ważne są naród, suwerenne państwo narodowe, tożsamość, religia i rodzina. Zainaugurowało ono swoją działalność we wrześniu 2020 roku. Jego trzon stanowią autorzy związani z kwartalnikiem Polityka Narodowa (PN). Oprócz doskonałych tekstów na stronie internetowej, redakcja Nowego Ładu prowadzi także kanał na YouTube, który niedawno przekroczył 75 tysięcy subskrybentów i 20 milionów wyświetleń.

Spotkanie „Nowy Ład. Nowe Otwarcie” odbyło się w piątek 26 stycznia w warszawskim Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”. Zaprezentowano na nim najnowszy numer Polityki Narodowej zatytułowany „Kościół, Naród i Państwo”, antologię Polityki Narodowej pt. „Nasz nacjonalizm” oraz raport o demografii, który powstał dzięki współpracy Nowego Ładu i Centrum Myśli Gospodarczej. Rekordowa frekwencja w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przerosła oczekiwania organizatorów – uczestnicy ledwo zmieścili się w sali konferencyjnej.

Przedstawiciele Centrum Myśli Gospodarczej (CMG) Piotr Głowacki i Artur Verycho opowiedzieli o kluczowych wnioskach płynących z opublikowanego niedawno raportu „Jak powstrzymać wymieranie Polski?. Równowaga demograficzna bez masowej imigracji”. Następnie prezes CMG Michał Ciesielski przedstawił ogólną misję think-tanku analizującego polityki ekonomiczne z perspektywy narodowej.

Prezentacja raportu „Jak zatrzymać wymieranie Polski?” pic.twitter.com/QzQEHpqZM6

— Nowy Ład (@nowylad) January 31, 2024

Konrad Bonisławski – sekretarz redakcji „Polityki Narodowej” i były prezes Młodzieży Wszechpolskiej – opowiedział o działalności publicystycznej Polityki Narodowej na przestrzeni lat 2008-2023. Kol. Bonisławski wymienił zagadnienia jakim poświęcone były numery czasopisma podczas 15 lat istnienia. Omówił również misję wydawanej w formie papierowej Polityki Narodowej oraz działającego poprzez portal, kanał na YouTube i podcasty Nowego Ładu, które mają za zadanie się uzupełniać.

Główną częścią wydarzenia była prezentacja planów zespołu Nowego Ładu na 2024 rok, które przedstawiał redaktor naczelny Damian Adamus. Podstawowe wyzwanie na najbliższe miesiące to rozwój społeczności i zakorzenienie lokalne w postaci Klubów Nowego Ładu – pierwsze miasta, w których Kluby ruszą to Wrocław i Szczecin. Kol. Adamus serdecznie zaprosił do kontaktu wszystkie osoby, które utożsamiają się z profilem ideowym i misją redakcji. Do powołania Klubu wystarczy grupa trzech osób gotowa do organizacji wydarzenia przynajmniej raz na dwa miesiące – redakcja jest otwarta na różne sposoby współpracy. Redaktor naczelny zapowiedział także na najbliższe miesiące nową stronę internetową Nowego Ładu, podcast polityczny NŁ, serwer NŁ na Discordzie oraz aplikację NŁ na telefon.

Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę przyjaciół, darczyńców, sympatyków oraz zespołów NŁ, PN i CMG. Zachęcamy do śledzenia portalu Nowy Ład, kanału na YouTube oraz jego mediów społecznościowych. niedługo informacje o kolejnych wydarzeniach otwartych i debatach.

Plany NŁ na 2024 rok pic.twitter.com/ytIlTooSW8

— Nowy Ład (@nowylad) January 31, 2024

Idź do oryginalnego materiału