Nowoczesny system łączności czy relikt lat 90.? MSWiA odpowiada

1 godzina temu
Poseł Konfederacji Michał Wawer zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z interpelacją, dotyczącą wdrażanego radiowego systemu łączności, który swoim zasięgiem ma objąć całą Polskę. Celem systemu jest zapewnienie odpornej na zakłócenia komunikacji między administracją publiczną i służbami mundurowymi. Wawer uważa, iż technologia jest przestarzała. Odpowiedział mu wiceszef MSWiA Tomasz Szymański, który również jest pełnomocnikiem rządu do spraw Systemu Bezpiecznej Łączności Państwowej.
Idź do oryginalnego materiału