Skandaliczne słowa Nowackiej. Szokujące oskarżenia minister pod adresem Polaków. Ministerstwo gęsto się tłumaczy
Szokujące słowa padły z ust minister edukacji Barbary Nowackiej. Stwierdziła, iż „polscy naziści zbudowali obozy zagłady”. Ministerstwo gęsto się tłumaczy.
Nowacka wzięła udział w międzynarodowej konferencji „My jesteśmy pamięcią. Nauczanie historii to nauka rozmowy” w Krakowie, którą zorganizowano w 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
W trakcie wystąpienia z ust Nowackiej padły szokujące słowa pod adresem Polaków. – Na terenie okupowanym przez Niemcy polscy naziści zbudowali obozy, które były obozami pracy, a potem stały się obozami masowej zagłady – powiedziała minister.
Ze słów Nowackiej natychmiast wytłumaczyło się ministerstwo. Resort stwierdził, iż doszło do… przejęzyczenia.
„Docelowa wypowiedź na podstawie przygotowanego fragmentu wystąpienia miała brzmieć: »Na terenie okupowanej przez Niemcy Polski, naziści zbudowali obozy, które były obozami pracy, a potem stały się obozami masowej zagłady«” – przekazał resort.
Jeśli ktoś pisał przemówienie, to oczywiście jesteśmy w stanie uwierzyć, iż napisał poprawnie. Nowackiej o nieumiejętność czytania byśmy nie podejrzewali, natomiast śmiemy twierdzić, iż „przejęzyczenie” nie wzięło się z niczego. Część tzw. uśmiechniętej ekipy niejednokrotnie już udowodniła, iż tak po prostu myśli i oskarżeniami wobec Polaków rzuca jak z rękawa, nie zważając na fakty.
Co ciekawe, Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiadał transmisję live z tego wydarzenia, ale transmisja jest już niedostępna. Czyżby pospiesznie usuwano materiały ze skandalicznymi słowami minister? W mediach społecznościowych zamieszczono natomiast relację zdjęciową, oczywiście z Nowacką na pierwszym planie.
========================
ZNP
otSnseordp0c9.6fluii16972c4103cidh7g30zfcmii8fhl aug08o23cca ·
“Jesteśmy pamięcią. Nauczanie historii to nauka rozmowy” – międzynarodowa konferencja w 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. #nigdywięcej
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu #HolocaustRemembranceDay przypada 27 stycznia w rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz 27 stycznia 1945 r.
Ministerstwo Edukacji Narodowej
jest z Barbarą Nowacką
otSnseordp0c9.6fluii16972c4103cidh7g30zfcmii8fhl aug08o29cca ·
Dziś w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja w 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau pn. „My jesteśmy pamięcią. Nauczanie historii to nauka rozmowy”. W wydarzeniu udział wzięła Ministra Edukacji Barbara Nowacka.
Celem konferencji było uczczenie pamięci Ofiar oraz wymiana doświadczeń i pomysłów dotyczących nauczania o Holokauście, antysemityzmie i faszyzmie w szkołach.
„Pielęgnowanie pamięci historycznej to istotny sygnał dla współczesnego świata, przypominający, do czego prowadzą nienawiść, hejt,obojętność i brak empatii. Holokaust zaczął się od mowy nienawiści i cichego przyzwolenia na wykluczenie” – powiedziała Ministra Edukacji Barbara Nowacka.
„Potrzebna nam jest i edukacja historyczna, i odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata. Dlatego w nadchodzącym roku szkolnym uczniowie szkół ponadpodstawowych będą uczestniczyć w lekcjach edukacji obywatelskiej” – podkreśliła.
W wydarzeniu udział wzięli również członkowie związków zawodowych nauczycieli zrzeszonych w Education International oraz eksperci z działów edukacji w miejscach pamięci i muzeach.