Norma Peña złoży rezygnację z członkostwa w SCJN po wejściu w życie reformy sądownictwa

ochrona24.info 3 dni temu

Norma Pena złoży dla niego Rezygnuje ze stanowiska Premiera Stanowy Sąd Najwyższy (SCJN) tak jak Wchodzić w życie the Reforma sądownictwa.

Ujawniono to w wywiad Z Adelą Micha dla La Saga, o której opowiadała obecna sytuacja Z prezydentem Andrésem Manuelem Lopezem Obradorem (Mieć nadzieję) I to samo sąd.

Podzielił się choćby szczegółami na jego temat życie osobiste I jego 36-letnia historia w służbie sądowej.

Norma Peña zrezygnuje z członkostwa w SCJN, jeżeli reforma sądownictwa zostanie potwierdzona

Na pytanie, czy czujesz Gotowy do opuszczenia SCJNPremier stanowczo odpowiedział „Tak!”

Norma Pena On wskazał Pełni funkcję prezesa i przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości Będzie do ostatniej chwili Jako „kapitan bez opuszczania statku”; Ale w tej chwili to podkreślił Wchodzić w życie aktualny zreformować sądownictwo, I iż ministrowie lub sędziowie muszą zostać odwołani lub uczestniczyć w rzekomych wyborach w celu ich powołania, – Ona zamierza odejść..

Dodał: „Ale w chwili, gdy reforma wejdzie w życie i zostanie potwierdzone, iż obecni ministrowie będą musieli odejść po wybraniu i wybraniu nowych ministrów, to tak”.

Norma Pena. Minister Prezydent SCJN

Powiedział, iż ta reforma będzie miała wpływ na średnią długość życia osób, które chcą kontynuować karierę w sądownictwie, ponieważ nie będą mogli zostać ministrami ani sędziami, chyba iż odbędą się one w drodze wyborów.

Wcześniej potwierdziła to Norma Peña Reforma sądownictwa On był W rękach Zwolennik Ustawodawczywięc nie mogą już nic z tym zrobić, ale jest to konieczne.

Zostanie premierem SCJN nie było w planach Normy Peñy

Na poziomie bardziej osobistym Norma Peña oznajmiła, iż ​​nie miała tego w planach W Stać się w Minister Prezydent SCJN.

Dodała, iż ​​w swojej karierze sędziowskiej skupiła się na compliance, ale i na nim Przysięga Pokaż mu Pracownicy Jak minister On też rodzinaPonieważ ma trójkę dzieci, nie spodziewała się, iż osiągnie najwyższe stanowisko sędziowskie w Rzeczypospolitej, dlatego czuje się „bardzo szczęśliwa”.

Upierał się, iż w swojej 36-letniej karierze nigdy nie widział takich relacji, jak ta, która istnieje w tej chwili z władzą wykonawczą ze względu na separację i skazanie prezydenta AMLO.

Posiedzenie plenarne Sądu Najwyższego kraju (Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości w kraju)

Idź do oryginalnego materiału