Niepołomice wykorzystują coraz więcej słonecznej energii

3 miesięcy temu

Gmina Niepołomice jest już pod koniec realizacji drugiego etapu projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. Dotychczas, w ramach projektu zamontowano łącznie 333 instalacje fotowoltaiczne na potrzeby budynków jednorodzinnych oraz 8 instalacji na budynkach użyteczności publicznej.

Łączna moc nowych instalacji, które produkować będą energię elektryczną w budynkach miejskich wynosi 225,11 kWp. Roczna produkcja czystej energii pozwoli na obniżenie emisji CO2 do atmosfery aż o 183 t.

– Jest to niewątpliwa korzyść dla naszego społeczeństwa, ale nie jedyna. Do pozostałych możemy zaliczyć choćby budowanie neutralności klimatycznej gminy, niezależności od paliw stałych, niższe rachunki, edukacja ekologiczna poprzez przykład zachęcający do sięgania po odnawialne źródła energii oraz budowanie wizerunku jako społeczeństwa ekologicznego i świadomego – wyliczają władze Niepołomic. – Wierzymy, iż to dopiero początek czystych zmian i przed nami jeszcze wiele lat korzyści wynikających z wcześniej podjętych decyzji.

Budynki Użyteczności Publicznej z instalacjami fotowoltaicznymi w gminie Niepołomice:

1) Oczyszczalnia ścieków w Zabierzowie Bocheńskim, Zabierzów Bocheński 541

2) Oczyszczalnia ścieków w Woli Zabierzowskiej, Wola Zabierzowska 477

3) Infrastruktura Niepołomice Sp. z o.o., ul. Droga Królewska 27, Niepołomice

4) KS Piłkarz Podłęże, Podłęże 517

5) KJK pod Żubrem, ul. Targowa 5, Niepołomice

6) Hala Hipoterapii, ul. Targowa 8, Niepołomice

7) Budynek Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, ul. Targowa 7, Niepołomice

8) CKZiU w Niepołomicach, ul. 3 Maja 2 – wykonanie na dachu ZSŚ im. Ojca Jana Pawła II w Niepołomicach, Plac Kazimierza Wielkiego 1, na potrzeby CKZiU

Idź do oryginalnego materiału