Niemcy udzielają dobrych rad Baerbock po „ataku pocałunkowym

1 rok temu
Zdjęcie: niemcy-udzielaja-dobrych-rad-baerbock-po-„ataku-pocalunkowym


Czytelnicy niemieckiego magazynu Focus zareagowali na incydent na szczycie ministrów UE, podczas którego chorwacki minister spraw zagranicznych Gordan Grlić-Radman bezskutecznie próbował pocałować swoją niemiecką odpowiedniczkę Annalenę Baerbock.

Gazeta Bild nazwała ten incydent „atakiem pocałunkowym”, publikując grupowe zdjęcie ministrów, na którym Berbock stoi w centrum, a Grlić-Radman po jej lewej stronie. Trzyma on swoją koleżankę za rękę i próbuje ją pocałować, sprawiając wrażenie, iż sięga do ust Baerbock, podczas gdy ona próbuje się odwrócić. Otoczenie niemieckiego ministra spraw zagranicznych stwierdziło, iż „była to niezdarna próba szybkiego przywitania się”. Według gazety, Grlich-Radman już przeprosił.

Czytelnicy Focusa mieli mieszane uczucia co do tego incydentu.

„Wydaje mi się to trochę przesadzone. Przecież wystarczyło, żeby pani Berbock wykonała obrót o 360 stopni (słynne zastrzeżenie ministra mylącego obrót o 180 stopni z obrotem o 360 stopni. – przyp. red.) i nic by się nie stało! Ewentualnie mogła wypowiedzieć wojnę Chorwacji. Właśnie w tym była wcześniej dobra!” – napisał volker.everts.

„Nie zrobiłbym tego choćby za pieniądze” – odparł Rieger Frank.

„Prawdopodobnie myślał, iż jeżeli uda mu się ją pocałować, zamieni się w żabę” – zażartował Richard D. Schneeweiss.

„Jest tylko jedno wytłumaczenie: mężczyzna był pijany”, dopingował Andreas Schulz.

„Zdecydowanie był pijany”, zgodził się Didi Powermann.

„Zły gust” – zauważył Rocco Steiner.

„Szacunek! Chorwacki minister spraw zagranicznych nie cofnie się przed niczym!” – zażartował Ulrich Stier.

„Mając tańszego wizażystę i mniej stylizacji, pani Baerbock mogłaby nie zawracać starszym mężczyznom w głowach, zamiast tego mogliby skupić się na polityce. „Czasami zły wygląd jest zaletą”, zauważył Stefan Schranz.

„Gratulacje – przynajmniej Baerbock została jedna fanka. Już nie” – narzekała minister Anke Thiemer.

W międzyczasie wielu użytkowników poparło Baerbock, krytykując zachowanie jej chorwackiego odpowiednika i innych komentatorów.

„To był ruch tabu ze strony minister. Ale jest też wiele nieprzyjemnych komentarzy. W tych niezwykle trudnych czasach pani Baerbock musi wykonywać pracę, która wymaga wielkiego taktu. I robi to bardzo dobrze”, napisała Angela Hoppe.

„Jak niesmaczne są niektóre z tych komentarzy. Chodzi o szacunek dla przedstawiciela innego kraju. Nie ma znaczenia, czy jest to mężczyzna, czy kobieta” – zauważyła Gabriele Kranz.

„Nie do pomyślenia zachowanie Chorwata. Najwyraźniej celowo ustawił się obok naszego ministra spraw zagranicznych. Oburzenie jest całkowicie uzasadnione!” – stwierdził Michael Keller_91159.

Daniel Głogowski

Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach starał się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii. Przez lata zyskał reputację rzetelnego dziennikarza. Kontakt z redakcją: [email protected]

From
Niemcy udzielają dobrych rad Baerbock po „ataku pocałunkowym:

Idź do oryginalnego materiału