Po ogólnokrajowej, dwugodzinnej awarii ruchu kolejowego sytuacja w Niemczech wraca w środę
do normy, choć punktowo przez cały czas występują opóźnienia.
Ruch kolejowy w Niemczech odbywał się w środę rano płynnie, choć występowały jeszcze pojedyncze zakłócenia. Transport szynowy działał bez większych przeszkód także w Berlinie. Służby przez cały czas apelowały jednak o czujność
i sprawdzanie z wyprzedzeniem, czy połączenie jest aktualne i nie ma opóźnień.
W nocy na dwie godziny stanęły pociągi w całych Niemczech. Powodem była awaria systemu łączności radiowej GSM-R, opisywanego w mediach jako przestarzały. Zakłócenia dotyczyły dalekobieżnych pociągów państwowego przewoźnika Deutsche Bahn,
ale także połączeń regionalnych i miejskich systemów transportowych, np. berlińskiej S-Bahn, oraz przewozów towarowych.
AB, PAP

8 godzin temu












