W Niedzielę Palmową
Przemysław Burzyński Starosta Sierpecki, Piotr Rzeszotarski – Wicestarosta Sierpecki oraz Jerzy Stachurski – przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego , wspólnie z Kamil Różański – Wójt Gminy Zawidz, wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej
odprawionej na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Msza Święta, celebrowana w intencji mieszkańców regionu, była centralnym punktem obchodów Niedzieli Palmowej w skansenie.
Tradycyjne palmy, ludowe stroje
oraz wyjątkowa sceneria muzealnej wsi stworzyły niezwykłą atmosferę nawiązującą do dawnych obyczajów i przygotowań do Świąt Wielkanocnych. ![]()
Obecność przedstawicieli władz powiatowych i gminnych podkreśliła znaczenie wspólnoty
, wiary
i tradycji, które są fundamentem naszej lokalnej tożsamości. Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy mieli okazję do rozmów, składania życzeń świątecznych
oraz wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu.
Dziękujemy wszystkim za obecność i serdeczną atmosferę! ![]()








































































1 rok temu

![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)







