Pierwszy zapis dotyczący Archiwów Narodowych w nowym państwie norweskim po 1814 r. Pojawił się 6 czerwca 1817 r. Wówczas rząd norweski zdecydował, iż część dziedzińca Ministerstwa w Christianii zostanie wykorzystana na cele archiwalne. Archiwum miało składać się z dwóch części. Pierwszym były części starego archiwum zamku Akershus, które obejmowały cały kraj. Drugim były protokoły i dokumenty nowej […]
- Strona główna
- Polityka krajowa
- Narodowe Archiwum Norwegii przedstawia: pocztówki
Powiązane
Hit! Arłukowicz sam się wsypał podczas starcia ze Słowikiem
1 godzina temu
Przyszpilanie, czyli jak działają teorie spiskowe
1 godzina temu
Czy czas na radykalną reformę służby zdrowia?
1 godzina temu
Dziennik Ustaw z 25 czerwca 2026 r. (poz. 840-849)
1 godzina temu
Polecane
Atak nożownika w Jastrzębiu-Zdroju!
1 godzina temu

2 dni temu












