"Największa obrzydliwość tej kampanii". Modły Brauna w Oleśnicy

12 godzin temu
Spadają słupki Rafała Trzaskowskiego. Grzegorz Braun odprawia modły na oddziale ginekologicznym w Oleśnicy. Roman Giertych oskarża Magdę Biejat o zdradę. A głównym bohaterem tego odcinka jest Adrian Zandberg. Marta Nowak i Miłosz Wiatrowski-Bujacz zapraszają na "Co to będzie w Belwederze" - cykl o polskiej kampanii prezydenckiej.


Zobacz wideo


Stan sondaży po debatach
Osiem punktów procentowych - o tyle spadło Rafałowi Trzaskowskiemu w środowym sondażu IPSOS dla TVP Info. Polityk w poprzednim badaniu tej pracowni notował 36 proc. poparcia, teraz zaledwie 28. Po maratonie debat - dwóch w Końskich, a jednej w TV Republika - wzrosła za to liczba osób, które chcą głosować na Adriana Zandberga (o trzy punkty procentowe) i Magdalenę Biejat (o dwa), a także Szymona Hołownię i Karola Nawrockiego (po jednym). Rozmawiamy o tym, czy sztab Koalicji Obywatelskiej już ma się czym niepokoić - i jak w tym trudnym tygodniu zachowuje się na wiecach sam Rafał Trzaskowski.


REKLAMA


Dyskutujemy też o hasztagu #zdradaMagdy, który przy wsparciu Romana Giertych rozhulał się w tym tygodniu na Twitterze. Czy faktycznie spotkanie z prezydentem i przekonywanie go, żeby zawetował ustawę koalicji rządzącej, jeżeli twój klub do tej koalicji należy, to zdrada? Jak na to patrzeć? Przybliżamy wam również tło modłów, które Grzegorz Braun odprawiał w szpitalu w Oleśnicy, nie dopuszczając doktor Gizeli Jagielskiej do pacjentek na oddziale położniczym. I opowiadamy, jak to dokładnie było z tą ciążą, którą dr Jagielska przerwała - ze względu na wciąż w Polsce obowiązującą przesłankę do legalnej aborcji.


Czytaj także:


Polska, Niemcy, prokreacja. Oto co wiemy po debacie w Republice


Duńczyk, który zbuduje ci Gdynię
Głównym bohaterem naszego odcinka jest tym razem Adrian Zandberg. Rozmawiamy o jego strategii walki o głosy, którą sam dość jasno przedstawia na swoich wiecach, i o tym, jak to jest z tym dzieleniem się elektoratem z Magdą Biejat. Analizujemy, co w tym kandydacie może działać na młodszych wyborców - po wiralowych komentarzach w rodzaju "Zmieniam głos z Mentzena na Zandberga", a także nowym badaniu wskazującym, iż poparcie Adriana Zandberga wśród osób od 18. do 24. roku życia przekracza 20 proc. I zastanawiamy się, czy partia Razem jako opozycja do rządu Donalda Tuska, a już nie Mateusza Morawieckiego, ma szanse złapać większy wiatr w żagle.
"Co to będzie w Belwederze" to specjalny przedwyborczy cykl w ramach "Co to będzie" - naszego podcastu o światowej polityce i zjawiskach, które ją kształtują. Na pigułkę wiedzy o kampanii prezydenckiej zapraszamy w soboty o 9 rano na YouTube, Spotify, Apple Podcasts i na stronę główną Gazeta.pl.
Idź do oryginalnego materiału