MZ: Rozważamy wprowadzenie limitu przepracowanych godzin w ochronie zdrowia

2 godzin temu

Rozważamy wprowadzenie limitu przepracowanych godzin w ochronie zdrowia – poinformowała w czwartek szefowa resortu zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda. O ewentualnych zmianach chce rozmawiać m.in. z samorządem lekarskim.

Podczas konferencji prasowej w resorcie zdrowia szefowa MZ została zapytana o rozwiązania dotyczące kontroli czasu pracy medyków.

– Problem dotyczący czasu pracy w szpitalach wynika z różnych form prawnych – zaznaczyła Jolanta Sobierańska-Grenda. Wyjaśniła, iż inne zasady obowiązują pracowników na umowach o pracę, a inne pracujących na tzw. umowach B2B, przy których nie ma górnych limitów przepracowanych godzin. Przyznała, iż resort rozważa wprowadzenie nowych regulacji w tej materii.

– Zasadnym jest i rozważamy opcję, by postawić górny limit przepracowanych godzin – powiedziała.

Minister przekazała, iż 9 lipca odbędzie się spotkanie resortu zdrowia z samorządem lekarskim, z którym chce rozmawiać m.in. o takim limicie.

AB, PAP

Idź do oryginalnego materiału