Mnóstwo nowych radnych zasiądzie w tej kadencji sejmiku województwa

1 miesiąc temu

Mnóstwo nowych radnych zasiądzie w tej kadencji sejmiku województwa.

Wśród debiutantów jest Katarzyna Suchańska, z komitetu Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, która uzyskała bardzo dużo głosów, bo aż 14137. Będzie jedyną radną swojego komitetu. Jest to dla niej debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie, bowiem do niedawna zasiadała w Radzie Miasta Kielce.

Bardzo duże poparcie uzyskała również Renata Gruszczyńska, debiutantka w sejmiku z Koalicji Obywatelskiej. Na prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych zagłosowało ponad 10 tysięcy osób i jest to najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów KO. Renata Gruszczyńska nie spodziewa się, by praca w sejmiku sprawiła jej problemy.

– Faktycznie jest to mój debiut w wyborach samorządowych, w ogóle w jakichkolwiek wyborach, bo nigdy wcześniej w żadnych nie startowałam. Natomiast nie mam obaw. Być może będzie ciężko, ale nie boję się, iż sobie nie poradzę. Na pewno włożę w to sporo pracy i zaangażowania – zapowiada Renata Gruszczyńska. Jako radna chce się skupić między innymi na wsparciu pacjentów chorych onkologicznie i szpitali oraz bezpieczeństwie mieszkańców naszego województwa.

Debiutantami z Koalicji Obywatelskiej w sejmiku będą również Gerard Pedrycz, doradca wojewody świętokrzyskiego ds. bezpieczeństwa i obronności, Wojciech Zwierzchowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie oraz Jolanta Madioury, prezes stowarzyszenia Ćmielowiacy.

W przypadku Prawa i Sprawiedliwości, które zdobyło 16 na 30 mandatów w sejmiku, także zobaczymy dużo nowych twarzy. Debiutantem będzie Grzegorz Socha, sekretarz świętokrzyskich struktur PiS. W sejmiku po raz pierwszy zasiądą również Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce, Anita Koniusz, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy, a także Małgorzata Gusta, członek zarządu powiatu włoszczowskiego.

Z pozycji nr 8 na liście okręgu wyborczego nr 3 obejmującego Kielce oraz powiat kielecki do sejmiku dostał się Kazimierz Mądzik, do niedawna świętokrzyski kurator oświaty.

– Jest to dowód na to, iż to, co przez ostatnie lata zrobiłem zostało zauważone i docenione. o ile ktoś obserwował działania sejmiku w ostatnich miesiącach to widział, iż było tam dużo różnic zdań. Jest takie stare powiedzenie, iż nowa miotła lepiej zamiata, więc odświeżenie składu sejmiku na pewno zrobi trochę dobrego – mówi były kurator oświaty.

Kazimierz Mądzik jako radny, chce wspierać edukację oraz sport amatorski w województwie.

Nowego radnego w sejmiku będzie miała też Trzecia Droga. Będzie to Jerzy Materek, członek zarządu powiatu starachowickiego.


WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Mnóstwo nowych radnych zasiądzie w tej kadencji sejmiku województwa

2024-04-09

Mnóstwo nowych radnych zasiądzie w tej kadencji sejmiku województwa.

Maciej Bursztein jest zadowolony z wyniku wyborczego, ale jeszcze nie wie na kogo zagłosuje

2024-04-09

Agata Wojda (KO), czy Marcin Stępniewski (PiS)? Decyzja o tym, kto zostanie prezydentem Kielc zapadnie 21 kwietnia. Jak zagłosuje Maciej...

Wybory samorządowe 2024. Gdzie będzie druga tura wyborów?

2024-04-09

21 kwietnia w 28 świętokrzyskich miastach i gminach odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Wyłoni ona prezydentów, burmistrzów i wójtów...

Druga tura w Piekoszowie. Po raz kolejny z tymi samymi kandydatami

2024-04-08

W Piekoszowie będzie druga tura. W walce o fotel burmistrza podkieleckiej gminy wystartowało czworo kandydatów.

Bardzo ostro rozpoczął kampanię wyborczą Marcin Stępniewski w drugiej turze

2024-04-08

Bardzo ostro rozpoczął kampanię wyborczą Marcin Stępniewski w drugi turze wyborów na prezydenta Kielc.

Pokaż więcej

Idź do oryginalnego materiału