Jesteśmy świadkami zupełnie nowego podejścia do młodzieży przez władze miejskie. Można odnieść wrażenie, iż ekipa Burmistrza Rafała Dąbrowskiego jako pierwsza potraktowała młodzież jako ”inwestycję w przyszłość”. Fajny pomysł, mamy nadzieję, iż wypali.
Trwa adaptacja przestrzeni po byłym „Empiku” w Galerii Mazurskiej na centrum spotkań młodzieży. W środę odbyło się tam spotkanie władz i samych zainteresowanych.
Jak podkreśla burmistrz, kluczowym elementem projektu jest zaangażowanie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.
Robimy to razem z młodzieżą, bo to właśnie ona najlepiej wie, czego chce i potrzebuje.
– zaznacza Rafał Dąbrowski. Współdecydowanie młodych o przeznaczeniu lokalu to jeden z postulatów raportu przygotowanego przez radnych pierwszej kadencji MRM.
Przestrzeń ma nie tylko służyć jako miejsce odpoczynku po szkole, ale również stwarzać możliwości rozwoju kreatywnego i edukacyjnego pod okiem animatorów. Realizacja tych planów to wyzwanie także dla miejskiego budżetu.
Już sama procedura wypracowywania koncepcji będzie pewnego rodzaju testem oraz… zderzeniem z możliwościami miejskiego budżetu.
– dodaje burmistrz, wskazując, iż to wartościowa lekcja samorządności dla młodzieży.
W wizji lokalnej wzięli udział miejscy radni Beata Horodyłowska i Sebastian Radzimiński, a także Beniamin Krawczyk, pełniący rolę nieoficjalnego opiekuna rady. Jak podkreślono, ich uwagi i sugestie są cennym wkładem w tworzenie przestrzeni, która ma szansę stać się nowym centrum aktywności młodzieży.










![Poseł Grabowski stanął przy torach. Zwrócił się do wiceministra [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/mg-0.jpg)
![„Kurpie, jesteście dumni". Spotkanie Konfederacji w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/polit.png)






