Mistrzostwa siatkówki młodzieży szkolnej

1 miesiąc temu

7 marca w mistrzostwach powiatu szkół podstawowych klas VII, VIII rozegranych spotkały się reprezentacje siatkarskie chłopców z: SP nr 8 Oława, PSP nr 3 Jelcza-Laskowic, SP Wierzbno oraz SP Marcinkowice

Dzięki gościnności szkoły podstawowej w Marcinkowicach turniej odbył się w tamtejszej hali im. Mieczysława Łopatki. Rozgrywki toczyły się do dwóch setów wygranych, każdy set do 25 punktów, a w przypadku remisu 1:1 w setach rozgrywano tie-break do 15 pkt. Z przewagą dwóch punktów. Za zwycięstwo w meczu przyznawano 2 pkt do klasyfikacji końcowej a za porażkę 1 pkt. Turniej zwyciężyła drużyna SP Marcinkowice, która odnotowała komplet zwycięstw. W najciekawszym pojedynku, decydującym o końcowym zwycięstwie SP Marcinkowice niesiona dopingiem kibiców pokonało po wyrównanym meczu 2:1 SP 8 Oława.

Zwycięska drużyna pod wodzą Jacka Góralskiego wystąpiła w składzie: Krzysztof Boniecki, Mateusz Boniecki, Bartosz Hojarski, Szymon Kędzior, Maciej Kozicki, Hubert Leszczyński, Kacper Łągiewczyk, Patryk Maślak, Marcin Nowogrodzki, Maciej Płonka, Filip Styś

• IV miejsce: SP Wierzbno 3 pkt

Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oławie, a całość sfinansowało Starostwo Powiatowe w Oławie.