Miasto Kielce chce przyciągać przedsiębiorców

3 miesięcy temu
Zdjęcie: 06.06.2024. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce


Przedsiębiorcy w Kielcach będą mogli przez cały czas liczyć na zwolnienie z podatku w zamian za tworzenie nowych miejsc pracy i przyczynianie się do rozwoju gospodarczego miasta – taką decyzję podjęli radni na czwartkowej (6 czerwca) sesji rady miasta.

Takie rozwiązania obowiązywały do końca ubiegłego roku ale wymagały kilku poprawek.

W porządku obrad sesji rady miasta Kielce znalazły się więc trzy projekty uchwał dotyczące zwolnienia z podatku od nieruchomości w zamian za: tworzenie nowych miejsc pracy, budowę nowych budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej o charakterze produkcyjnym oraz tworzenie przestrzeni biurowej o wysokim standardzie.

„Za” głosowało 22 radnych, 2 radnych głosów nie oddało.

06.06.2024. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

Karolina Kamela, dyrektor Wydziału Podatków, Zarządzania Należnościami i Windykacji UM Kielce informuje, iż uchwała ta przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta.

– Wprowadzono zwolnienie z podatku od nieruchomości budynków oraz budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w związku z zainwestowaniem kapitału w tworzenie nowego zakładu produkcyjnego. Przyczyni się ono do rozwoju gospodarczego naszego miasta i powstawania nowych miejsc pracy – wyjaśnia dyrektor.

To dobry prognostyk na przyszłość – przyznaje Karol Wilczyński, przewodniczący Rady Miasta Kielce.

– Tymi uchwałami miasto pokazuje, iż jest otwarte na rozwój i na to, by przedsiębiorcy odważnie decydowali się na inwestycje zarówno w miejsca pracy, jak i nowoczesną przestrzeń biurową. Zwolnienia z podatku od nieruchomości dobrze funkcjonowały w poprzedniej kadencji, więc warto to kontynuować – mówi przewodniczący.

Pomoc udzielana przedsiębiorcom będzie obliczana w odniesieniu do określonych kryteriów: kosztów inwestycji niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, szacunkowych kosztów pracy związanych z tworzeniem nowych miejsc pracy (w okresie dwóch lat), a także przy połączeniu wyżej wspomnianych kryteriów.

Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na zwolnienie z podatku przez maksymalnie trzy lata.



Idź do oryginalnego materiału