Marek Biernacki: Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz nieświadomie pomagali Rosji

1 rok temu
Zdjęcie: Foto: jakub ostałowski


PiS miało prawie osiem lat, żeby wykryć wszelkie nieprawidłowości i je napiętnować. Obecne działania prowadzone są w sposób szalony, ad hoc. Przy czym Sejm znowu zamierza dać wgląd w wiedzę operacyjną wybranym przez parlament osobom. Powtarzamy ten sam schemat, który został już przerobiony przy komisji likwidacyjnej WSI- mówi Marek Biernacki, poseł Koalicji Polskiej, były szef MSWiA.

Plus Minus: Przez wiele lat zajmował się pan sprawami związanymi ze służbami specjalnymi. Czy widział pan rosyjskie wpływy, które ma badać nowo powołana komisja?

Zacznijmy od tego, iż skoro Sejm powołał komisję do badania wpływów rosyjskich, to w mojej opinii wyraził wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Skoro wpływy rosyjskie były tak powszechne za czasów rządów PO–PSL, jak słyszymy od polityków obozu rządzącego, to powinny być dawno przebadane, a winni ukarani. A już na pewno opinia publiczna powinna się dowiedzieć o tych wpływach w Polsce. Nic takiego się nie stało. Wiemy doskonale, iż Rosjanie cały czas starają się wpływać na bieżące życie i politykę – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Idź do oryginalnego materiału