„Lewińskie Lwy” rozdane po raz dziewiąty!

5 miesięcy temu

Nagrody burmistrza Lewina Brzeskiego – „Lewińskie Lwy” – zostały rozdane na uroczystej gali w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Była to dziewiąta edycja wyróżnień i dotyczyła działalności za lata 2022 i 2023. Statuetki przyznano w trzech kategoriach: „gospodarka i przedsiębiorczość”, „kultura, sport i edukacji” oraz „działalność na rzecz społeczności lokalnej”.

– „Dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim Wojciech Najda przywitał przybyłych gości: najważniejszych aktorów wydarzenia, czyli laureatów, ale także radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli gminnych jednostek pomocniczych, oświatowych i organizacyjnych, a także lokalnych przedsiębiorców, po czym oddał głos burmistrzowi Lewina Brzeskiego Arturowi Kotarze. Włodarz gminy podkreślił, iż zawsze cieszy się na tę uroczystość, głównie dlatego, iż od 9 lat co roku mamy kogo wyróżniać i iż ci wyróżnieni naprawdę na to zasługują” – czytamy w komunikacie MGDK w Lewinie Brzeskim.

Przypomnijmy, iż decyzję o przyznaniu statuetek podejmuje powołana przez burmistrza Kapituła „Lewińskich Lwów”. Za działalność w latach 2022 oraz 2023 doceniono:

w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość za rok 2022 dla Pawła Chojnackiego prezesa Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.; w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość za rok 2023 dla spółki KRAW-BUD Sylwester Krawczyk, Zbigniew Krawczyk; w kategorii kultura, sport, edukacja za rok 2022 dla Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim; w kategorii kultura, sport, edukacja za rok 2023 dla Władysława Górki, trenera Sekcji Podnoszenia Ciężarów przy LZS Skorogoszcz; w kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej za rok 2022 dla Romana Zazuli sołtysa wsi Chróścina; w kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej za rok 2023 dla Włodzimierza Szwajcowskiego, społecznika i organizatora Muzeum Polskiego Radia Lampowego w Przeczy.

Dodajmy, iż w ramach uroczystej gali „Lewińskie Lwy” na scenie wystąpiły zespoły artystyczne. Tym razem w wykonaniu niezwykle zdolnych kobiet z zespołu CODA, działającego w Brzeskim Centrum Kultury pod kierownictwem Przemysława Ślęzaka – instruktora wokalnego. To grupa ośmiu uzdolnionych i doświadczonych wokalnie kobiet, które śpiewają w aranżacjach trzygłosowych i jak same o sobie mówią, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a wszelkie projekty przygotowywane są z niebywałą dbałością o każdy szczegół. Nowością na tegorocznej gali był reportaż filmowy o każdym z laureatów, o ich osiągnięciach i doświadczeniu, zrealizowany przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim.

Idź do oryginalnego materiału