Ambasada USA w Kuwejcie wznowiła działalność, zawieszoną w marcu po irańskich atakach – poinformował dzisiaj rzecznik Departamentu Stanu.
Dodał, iż misja dyplomatyczna natychmiast wznowi świadczenie usług w sytuacjach nadzwyczajnych dla obywateli amerykańskich, natomiast pozostałe usługi będą wprowadzane stopniowo.
Departament Stanu zawiesił działalność ambasad w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej w marcu – po tym, gdy strona irańska zaatakowała te placówki dronami w następstwie amerykańsko-izraelskich uderzeń na Iran.
APW, PAP

2 godzin temu












