Pierwszego polskiego kosmonautę wystrzelił nam Związek Radziecki. W lipcu 1976 roku uczestnicy moskiewskiego spotkania programu „Interkosmos” zostali poufnie poinformowani, iż mają gwałtownie wybrać kandydatów na kosmonautów i wysłać ich na szkolenie do ZSRR. Program „Interkosmos” powstał w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku. Uczestniczyły w nim państwa socjalistyczne zblokowane w proradzieckiej Radzie Wzajemnej Pomocy Gospodarczej. Oddelegowani...
- Strona główna
- Polityka światowa
- Kosmonauta ludowy
Powiązane
Tysiące paszportów z Trumpem! To limitowana edycja
4 godzin temu
Co z amerykańską bazą w Polsce? "Kolejny etap rozmów"
4 godzin temu
Polecane
Trzeci dzień poszukiwań mężczyzny w zbiorniku Kruki
1 godzina temu

11 miesięcy temu








