Prowadzenie działalności gospodarczej w ramach warsztatu mechanicznego, lakierniczego czy stolarskiego albo każdego innego wymaga odpowiednich warunków.
Nie zawsze lokal, którym się dysponuje pozwala na zaaranżowanie w nim lakierni albo po prostu jest potrzeba jego rozszerzenia. W takim przypadku sprawdzą się kontenery warsztatowe na wynajem. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej.
Kontenery warsztatowe – z czego są wykonane i jakie mogą mieć wyposażenie?
Kontenery warsztatowe mają konstrukcję stalową, modułową. Wewnątrz mogą mieć podziały wykonane z płyty wiórowej. Warto pamiętać, iż wybór kontenerów z odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną to gwarancja większego komfortu. Dzięki temu nie będzie mocno słyszalny dudniący o konstrukcję deszcz. o ile chodzi o wyposażenie, to kontener warsztatowy może mieć zastosowanie użytkowe. W takim przypadku znajdzie się wewnątrz sprzęt potrzebny do określonego typu pracy. Nie trzeba zatem wybierać kontenera z dodatkowym wyposażeniem, choć oczywiście w przypadku większego modułowego kontenera może być w nim dodatkowo zaplecze sanitarne czy też kuchenne. W podstawowej wersji dostępna jest instalacja elektryczna, a także grzejnik elektryczny. O temperaturę bardzo trzeba dbać w przypadku wielu prac warsztatowych, dlatego warto sprawdzić, czy kontener na wynajem posiada sprawną instalację i ogrzewanie. Na posadowienie kontenera nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, bo nie jest na stałe związany z gruntem. Trzeba jednak wiedzieć, iż w przypadku zgłoszenia możliwe jest korzystanie z kontenera przez 180 dni. Kontener warsztatowy można postawić na swojej bądź wydzierżawionej działce.
Od czego zależy koszt wynajmu kontenera warsztatowego?
Kontenery warsztatowe mogą mieć różną wielkość. Można je też łączyć modułowo. jeżeli chodzi o kontener warsztatowy cena najmu zależna jest od metrażu i wyposażenia, które ma dany budynek tymczasowy. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę koszt dostawy kontenera pod wskazany adres. Generalnie wynajem kontenera sanitarnego jest droższy od zwykłego kontenera bez dodatkowego wyposażenia. Ceny najmu zaczynają się już od 400 zł w przypadku najbardziej podstawowych kontenerów bez dodatkowych udogodnień. Trzeba jeszcze wiedzieć, iż na koszt najmu składa się również opłata za sprzątanie końcowe. Kontener musi być bowiem gotowy do wykorzystania przez inną firmę w ramach umowy najmu. Dzierżawę kończy spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego.
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenerów warsztatowych?
Wynajem kontenerów warsztatowych to okazja, by niewielkim kosztem czasowo powiększyć powierzchnię swojego warsztatu. Na pewno może się to przydać w okresie większej ilości zleceń. Kontener może służyć jako miejsce magazynowania gotowych do odbioru przedmiotów w warsztacie stolarskim, ale i składowania np. opon w warsztacie wulkanizacyjnym. Może być też miejscem prowadzenia niektórych prac. Bez wątpienia, gdy nie trzeba przerabiać czy rozbudowywać warsztatu zmniejsza się koszty prowadzonej działalności. Dodatkowo gdy planuje się czasowo rozszerzyć swoje usługi, to szybciej swój plan można wcielić w życie, gdyż montaż kontenera warsztatowego trwa naprawdę krótko. Warto podkreślić, iż kontener warsztatowy można wynająć nie tylko na cele działalności gospodarczej, ale i cele prywatne. Budując czy remontując dom, warto wynająć kontener, w którym można wykonywać część prac, by generować mniej odpadów czy brudu na zewnątrz czy też w domu.
Kontenery warsztatowe
Zobacz też:
Co wrzucamy do pojemników na plastik?
Wywóz odpadów budowlanych Ełk
Pojemniki na odpady Sanok
Pojemniki na odpady Siedlce
Czym charakteryzuje się szambo betonowe?
Wypompowanie szamba – o czym należy pamiętać?