Konferencja „Zintegrowana transformacja cyfrowa i środowiskowa: dekarbonizacja miast i przemysłu”

3 godzin temu

UNEP/GRID-Warszawa zaprasza do udziału w konferencji SILab’25 i współtworzenia przestrzeni do konstruktywnej debaty.

Konferencja odbędzie się 27 lutego 2025 w Centrum Nauki Kopernik.

Rejestracja i program konferencji

Technologie cyfrowe rewolucjonizują przemysł, energetykę i ekologię, oferując rozwiązania zwiększające efektywność, obniżające koszty i wspierające zrównoważony rozwój. Przykładowo, zastosowanie AI w zarządzaniu zużyciem energii może rocznie przynieść redukcję globalnych emisji CO2 o 10-15%; w rolnictwie, AI pomaga w optymalizacji zużycia wody pozwalając na redukcje rzędu 25%; firmom, które wdrożyły ją w procesach produkcyjnych, przynosi wzrost produktywności o 20-30%. Możliwości związane z transformacją cyfrową są ogromne, najważniejsze jest jednak odpowiedzialne i etyczne wykorzystanie tych technologii tak, by służyły całemu społeczeństwu.

Konferencja „Zintegrowana transformacja cyfrowa i środowiskowa: dekarbonizacja miast i przemysłu”

Dlatego UNEP/GRID-Warszawa serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Zintegrowana transformacja cyfrowa i środowiskowa: dekarbonizacja miast i przemysłu”, organizowanej w ramach drugiej edycji Sustainable Industry Lab.

Wydarzenie to skierowane jest do przedstawicieli biznesu, administracji publicznej, samorządów oraz mediów, wszystkich zainteresowanych przyszłością zrównoważonego rozwoju. Konferencja skupi się na integracji transformacji cyfrowej i środowiskowej jako na kluczowych elementach dekarbonizacji miast i przemysłu. Tematyka konferencji SILab’25 jest ściśle powiązane z ogłoszonym w trakcie UN Summit for the Future (wrzesień 2024) ogólnoświatowym porozumieniem cyfrowym Global Digital Compact.

W programie wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne oraz warsztaty (laboratoria)

W programie konferencji przewidziano wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne oraz warsztaty (laboratoria), które pozwolą na pogłębienie wiedzy i wymianę doświadczeń w zakresie takich tematów jak:

  • Sztuczna inteligencja dla zrównoważonego rozwoju
  • Finansowanie transformacji cyfrowej i środowiskowej
  • Dane i ich wykorzystanie w procesach zrównoważonego zarzadzania / ESG
  • Technologiczna rewolucja – zarządzanie wodą, energią i ciepłem

Uznani specjaliści podzielą się swoimi doświadczeniami i praktykami w zakresie dekarbonizacji

Wśród prelegentów znajdą się uznani specjaliści z kraju i zagranicy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i praktykami w zakresie dekarbonizacji oraz transformacji cyfrowej. Udział w konferencji to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy oraz wspólnego wypracowania rozwiązań dla wyzwań stojących przed naszymi miastami i przemysłem.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto st. Warszawa.

Patronaty

Patronatem honorowym objęły wydarzenie: Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Konfederacja Lewiatan.

Partnerzy medialni

Partnerami medialnym tego wydarzenia są: raportcsr.pl i oesg.pl

Rejestracja jest już otwarta, a liczba miejsc ograniczona, dlatego warto gwałtownie potwierdzić udział.

https://www.sustainableindustrylab.eu/pl/

UNEP/GRID-Warszawa od 1991 roku realizuje w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP), działając na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Więcej: www.gridw.pl
Idź do oryginalnego materiału