„Konfederacja będzie głosem polskich kierowców”. Pakiet Polskiego Kierowcy!

1 rok temu
Konferencja prasowa rozpoczynającego prace Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Kierowców, który tworzą posłowie Konfederacji Bartłomiej Pejo, Ryszard Wilk, Krzysztof Tuduj i Bronisław Fołtyn.

Tomasz Grabarczyk:
– Zespół będzie dotykał tematów tak pomijanych przez rzesze polityków. Tematów, które dotyczą wszystkich obywateli, którzy chcą w sposób sprawny i bezpieczny poruszać się po polskich drogach. Będziemy głosem polskich kierowców, głosem osób zmotoryzowanych. Tych wszystkich, którzy chcą bezpiecznie, sprawnie i tanio poruszać się po polskich drogach.

Bartłomiej Pejo (Przewodniczący Zespołu):
– Zespół ds. Obrony Kierowców będzie zajmował się sprawami które będą dotyczyć wszystkich kwestii związanych z kierowcami. A więc prawo o ruchu drogowym, prawa i możliwości polskich transportowców. To również prawa kierowców motocykli, samochodów ciężarowych, autokarów. (…)
Zapraszam do współpracy polityków, posłów obecnej kadencji, stowarzyszenia transportowe, stowarzyszenia, które skupiają motocyklistów, wszystkich kierowców których dotycząc przepisy obowiązujące w Polsce.

– Dzisiaj chcemy państwu zaprezentować Pakiet Polskiego Kierowcy. To według nas cztery najważniejsze tematy, które należy poruszyć jak najszybciej.
1. Zmniejszenie opodatkowania cen paliw.
Przedstawialiśmy jako Konfederacja jakiś czas temu projekt o nazwie Tanie Paliwo. Projekt zakłada zmniejszenie cen paliwa o około 1/3. Nie proponujemy jak PiS zamrożenia cen paliwa na chwilę. na kampanię wyborczą tylko na stałe. Te ceny paliwa mogą faktycznie być o 1/3 niższe. Cena paliwa mogłaby być niższa o 2 zł na litrze.

2. Zmniejszenie absurdalnych stawek mandatowych.
W tej chwili stawki mandatów zostały zwiększone o 1000%! Maksymalna stawka, która wynosiła 500 zł, w tej chwili wynosi 5 tys. złotych. To jest nic innego jak łupienie polskich kierowców. (…)

3. Nie dla zakazu sprzedaży aut spalinowych.
Nie tylko “nie” dla zakazu sprzedaży, ale także zakazu poruszania się takimi autami w miastach.

4. Dość dyskryminacji zmotoryzowanych w miastach.
Jako przedstawiciele Konfederacji byliśmy w zeszłym tygodniu na Radzie m. st. Warszawy, gdzie podkreślaliśmy atak na nasze swobody obywatelskie. Atak na swobody kierowców, naszą wolność poruszania się po miastach. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ustawa o elektromobilności [poparta przez PiS], gdyby nie pakiet Fit For 55, który zmusza do wprowadzania tzw. Stref Czystego Transportu, a do którego pan premier Morawiecki nie zastosował weta. (…)
To jest atak na kierowców, atak na osoby najmniej zamożne. Nie tylko mieszkające w samej Warszawie, ale również osoby przyjezdne, które przyjeżdżają tutaj pracować. I które autami kilkunastoletnimi za chwilę nie będą mogły wjechać do Warszawy.
Warto zaznaczyć, iż w Polsce auta powyżej 20 lat stanowią 40% wszystkich samochodów. W tej chwili mamy zarejestrowanych ponad 25 milionów samochodów. Kierowcy to w Polsce ponad 22 milionów osób. To jest ogromna rzesza, którą dotykają te bzdurne obostrzenia, zakazy, nakazy i uderzają w kieszenie polskich kierowców, polskich obywateli.

Idź do oryginalnego materiału