Komisja Izby popiera ustawę o bezpieczeństwie dzieci w Internecie

cyberfeed.pl 19 godzin temu


Komisja ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów poparła dwa projekty ważne projekty ustaw dotyczące bezpieczeństwa dzieci które mogłyby zmienić duże części Internetu: Kids Online Safety Act (KOSA) i Children and Teens’ Online Privacy Protection Act (COPPA 2.0). Proponowane prawa zostały przyjęte w głosowaniu, pomimo niezadowolenia z wprowadzonych w ostatniej chwili zmian w KOSA, w szczególności tych, które miały na celu stłumienie ciągłej krytyki.

KOSA i COPPA 2.0 zapewnią agencjom rządowym większa władza regulacyjna nad firmami technologicznymi z użytkownikami poniżej 18 roku życia. Pierwszy z nich nakłada „obowiązek zachowania ostrożności” na duże firmy mediów społecznościowych, co czyni je potencjalnie odpowiedzialnymi za szkody wyrządzone nieletnim użytkownikom. Drugi podnosi wiek egzekwowania prawa COPPA z 1998 r. i dodaje nowe zasady dotyczące takich tematów, jak ukierunkowana reklama. Wersje obu projektów ustaw były uchwalona przez Senat w lipcu. Teraz, gdy przeszły one przez komisję Izby Reprezentantów, mogą przejść do głosowania na sali, po czym mogą wymagać uzgodnienia z ich odpowiednikami z Senatu przed przekazaniem na biurko prezydenta Joe Bidena — gdzie Biden ma wskazał, iż je podpisze.

Na początku tego roku nie było jasne, czy KOSA zostanie poddana pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Podczas gdy w Senacie została przyjęta zdecydowaną większością głosów, A Wiadomości Punchbowl raport zasugerował, iż Republikanie z Izby Reprezentantów mieli obawy co do ustawy. Wersja KOSA Izby znacznie odbiega jednak od jej odpowiednika w Senacie, a wielu ustawodawców wyraziło chęć wprowadzenia zmian przed głosowaniem w Izbie. Zarówno KOSA, jak i COPPA 2.0 zostały poddane zmianom w ostatniej chwili, które zostały poddane pod głosowanie w komisji, co skłoniło niektórych ustawodawców do protestu lub wycofania poparcia.

Dom Poprawka do KOSA zmodyfikowano listę szkód, którym duże firmy mediów społecznościowych powinny zapobiegać. Usunięto obowiązek opieki w celu złagodzenia „lęku, depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i zachowań samobójczych” i dodano obowiązek powstrzymania „promowania z natury niebezpiecznych czynów, które mogą spowodować poważne obrażenia ciała, poważne zaburzenia emocjonalne lub śmierć”.

Zmiana ta spotkała się ze znaczną krytyką. Przedstawiciel Dan Crenshaw (R-TX), który powiedział, iż zagłosuje za ustawą „niechętnie”, pożałował, iż poprawka może doprowadzić do cenzurowania przez agencje regulacyjne potencjalnie „niepokojących” treści. „Czy wszystkie wypowiedzi polityczne nie wywołują pewnego rodzaju stresu emocjonalnego u tych, którzy się z nimi nie zgadzają?” – twierdził. (Crenshaw popiera całkowity zakaz dostępu do mediów społecznościowych dla młodszych nastolatków). Z drugiej strony, wielu prawodawców obawiało się, iż usunięcie takich schorzeń jak depresja sprawi, iż ustawa będzie bezużyteczna w rozwiązywaniu domniemanych szkód dla zdrowia psychicznego dzieci, jakie niosą ze sobą media społecznościowe.

Współsponsor KOSA Rep. Kathy Castor (D-FL), która poparła poprawkę, powiedziała, iż ​​oferuje ona „osłabioną” wersję ustawy, której celem jest poddanie jej pod głosowanie całej Izby. Jednak żadna z wersji nie wydaje się zadowalać krytyków, którzy twierdzą, iż ustawa może pozwolić regulatorom wywierać presję na firmy, aby zakazały dzieciom dostępu do treści, których dana administracja nie lubi. Fundacja Electronic Frontier i inni podniosły obawy, iż może to pozwolić prezydentowi Republikanom na tłumienie treści dotyczących aborcji i osób LGBTQ+, podczas gdy niektóre Republikańscy ustawodawcy są zaniepokojeni prezydent Demokratów mógłby stłumić anty– przesłania o aborcji i inne konserwatywne wypowiedzi.

Głosowanie nad COPPA 2.0 było mniej kontrowersyjne. Jednak Rep. Frank Pallone (D-NJ) zakwestionował przepis Izby, który pozwalałby rodzicom uzyskać informacje o korzystaniu przez ich nastoletnie dzieci z mediów społecznościowych od operatorów witryn, choćby wbrew woli dziecka. Pallone ostrzegł, iż przepis ten może pozwolić rodzicom stosującym przemoc monitorować dostęp dziecka do Internetu. „W ustawie rzekomo zapewniającej większą ochronę prywatności nastolatków, Kongres tworzy, moim zdaniem, tylne drzwi, przez które rodzice mogą szpiegować każde kliknięcie nastolatków w Internecie” — powiedział. „Nastolatki również mają prawo do prywatności”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału