Kolejny remont powiatówki na Sądecczyźnie. 4 miesiące utrudnień pod Nowym Sączem

2 dni temu

Dobra wiadomość dla mieszkańców Świniarska i wszystkich korzystających z drogi powiatowej Chełmiec – Naszacowice. Już 29 czerwca rozpoczną się długo wyczekiwane prace związane z budową nowego chodnika. Inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, jednak przez najbliższe miesiące kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Od poniedziałku zwężenia i ruch wahadłowy

Powiatowy Zarząd Dróg poinformował, iż w związku z rozpoczęciem budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1544K Chełmiec – Naszacowice, na odcinku od km 2+420 do 2+985 w miejscowości Świniarsko, od 29 czerwca do 15 października 2026 roku występować będą utrudnienia.

Kierowcy powinni przygotować się na lokalne zawężenia jezdni oraz okresowo wprowadzany ruch wahadłowy. Zarządca drogi apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat

Budowa chodnika w Świniarsku jest jednym z czterech zadań, na które Gmina Chełmiec przeznaczyła środki w ramach współpracy z Powiatem Nowosądeckim. Stosowną pomoc finansową radni przyjęli podczas sesji Rady Gminy 29 stycznia 2026 roku.

Chodniki nie są dodatkiem do drogi. To inwestycje, które realnie ratują życie i poprawiają codzienne bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki współpracy gminy z Powiatem Nowosądeckim możemy przyspieszyć realizację tak potrzebnych zadań – podkreśla wójt gminy Chełmiec Stanisław Kuzak.

Na realizację inwestycji w Świniarsku gmina przekazała dotację w wysokości do 489 tys. zł.

Gmina zaoszczędzi blisko 100 tysięcy złotych

Jak zaznacza radny Gminy Chełmiec Rafał Kmak, inwestycja jest efektem zgodnej współpracy samorządowców.

– To zadanie zostało jednogłośnie pozytywnie zaopiniowane już podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury, której miałem zaszczyt przewodniczyć. Cieszę się, iż w sprawach bezpieczeństwa mieszkańców potrafimy mówić jednym głosem – mówi Rafał Kmak.

Nowy chodnik ma znacząco poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, którzy od lat zmuszeni są poruszać się poboczem ruchliwej drogi powiatowej. Zakończenie robót planowane jest na połowę października. Do tego czasu kierowcy proszeni są o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności na remontowanym odcinku.

Idź do oryginalnego materiału