Katar: Ofiary wybuchu w zakładach przetwarzania gazu

2 dni temu

Minister energetyki Kataru Saad al-Kaab poinformował dzisiaj, iż w niedzielnym wybuchu w zakładach przetwarzania gazu ziemnego w kompleksie Ras Laffan 13 osób zginęło, a 66 zostało rannych . Władze określiły eksplozję jako „awarię techniczną”.

Resort spraw wewnętrznych podał wcześniej, iż w eksplozji 54 osoby zostały ranne, a 18 uznano za zaginione. W komunikacie dodano, iż nie stwierdzono, aby doszło do wycieku, który zagrażałby bezpieczeństwu publicznemu.

Al-Kaab zapewnił, iż kraj posiada wystarczające rezerwy gazu, by zapewnić jego dostawy do czasu, gdy szkody w kompleksie Ras Laffan zostaną naprawione, ale przyznał, iż na razie trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi, a choćby sama ocena skali zniszczeń zajmie wiele czasu.

APW, PAP

Idź do oryginalnego materiału