_
Obraz połączony ze słowem, opowieść do słuchania i oglądania, sztuka widzenia, dostrzegania ukrytych sensów, a kiedy indziej mówienia wprost. Bogactwo pomysłów, stylów i technik, odmienność postrzegania światów, czy wreszcie odmienne estetyki… W tym duchu rozpoczynamy poznawania sztuki, błądzenie w żywiole piękna, z nadzieją, iż wraz z zapraszanymi do współpracy Artystkami i Artystkami, tworzącymi nasze okładki, odkryjemy kolejny wymiar wolności. Wolność tworzenia.
***
Karolina Skorek (ur. 19 czerwca 1985 w Sosnowcu) – polska artystka wizualna mieszkająca w Walii, znana z tworzenia surrealistycznych obrazów, które łączą fotografię, grafikę cyfrową i elementy sztuki konceptualnej. Jej prace eksplorują tematykę piękna, mitów i melancholii, balansując między realizmem a magią, a także komentując współczesną rzeczywistość.
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie w 2009 roku zdobyła tytuł magistra w zakresie projektowania szkła, Uniwersytet Glyndŵr w Walii, gdzie kontynuowała edukację artystyczną, uzyskując kolejne tytuły magisterskie, oraz Uniwersytet Bangor gdzie obroniła pracę MRes (nie wiem jak to wytłumaczyc bo to cos ponad mgr ale jeszcze nie doktorat) z edukacji i psychologii. Aktualnie jest w trakcie pracy nad swoim doktoratem na uniwersytecie Wrexham. W trakcie swojej kariery zdobyła uznanie za swoje prace, które powstają w wyniku połączenia setek zdjęć i godzin pracy twórczej, a także za ich unikalny, malarski styl.
Jej fotografie były publikowane w prestiżowych magazynach takich jak Vogue, Harper’s Bazaar, Tatler Asia, czy Photo China, a także prezentowane na wystawach w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Słowacji i Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku była rezydentką artystyczną w Villa di Geggiano, a w 2022 roku zaprezentowała swoją pierwszą krótką formę filmową na festiwalu Cinema in the City w Liverpoolu.
Karolina Skorek jest laureatką 23. Nagrody Julii Margaret Cameron za najlepszy profesjonalny obraz, a także finalistką Global Art Awards 2021. Jej projekty takie jak Lux et Umbra czy Viridis Terrae były prezentowane w galeriach i muzeach w Polsce i za granicą, zdobywając uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności.
Obecnie Skorek jest wykładowczynią sztuki cyfrowej, ilustracji oraz projektowania gier na Uniwersytecie Glyndŵr oraz na uczelniach partnerskich w Chinach. Jej prace stanowią celebrację ludzkiej formy, eksplorację światła i cienia oraz głęboką refleksję nad złożonością mitów i snów. W swojej twórczości łączy symbolikę z technologiczną precyzją, tworząc dzieła pełne ukrytych znaczeń i emocji.
Dzięki innowacyjnemu podejściu do fotografii i sztuki cyfrowej, Karolina Skorek jest uznawana za jedną z czołowych współczesnych artystek, których twórczość inspiruje i skłania do refleksji.
Więcej o pracy, wystawach i nagrodach otrzymanych przez Karolinę Skorek przeczytacie na: www.karolinaskorek.com