Karol Nawrocki spotkał się ze swoimi zwolennikami w Mławie: - Obiecuję, iż będę prezydentem Rzeczpospolitej, który skróci kolejki do lekarzy i który specjalnym patronatem obejmie służbę zdrowia - oznajmił kandydat na urząd głowy państwa. Jak dodał, żadnemu rządowi nie udało się naprawić ochrony zdrowia, bo "nie zrobiliśmy jednej zasadniczej rzeczy". - Musimy sobie uświadomić, iż nie ma czegoś takiego jak centrum obsługi pacjenta. Jeden zintegrowany system łączący wszystkie e-recepty, e-zwolnienia to udało się zrobić placówkom prywatnym - stwierdził. Przypomnijmy, iż wszystko to jest w państwowym systemie - w Internetowym Koncie Pacjenta.
REKLAMA
Karol Nawrocki podkreślił, iż jest to jego "obietnica": - Gdy zostanę prezydentem, za sprawą centrum obsługi pacjenta wyeliminuję kolejki do szpitali i do przychodni. Będę zdeterminowany w tym, aby pacjentkom i pacjentom umożliwić dobre leczenie i profilaktykę - zapowiedział kandydat popierany przez PiS.
Zobacz wideo Nawrocki ostro o Trzaskowskim: To jest chorągiewa
Kto się zmierzy w wyborach prezydenckich? Do tej pory swój start ogłosiło 19 osób. Poza Karolem Narowckim to: Rafał Trzaskowski (KO), Sławomir Mentzen (Konfederacja), Szymon Hołownia (Polska 2050), Magdalena Biejat (Lewica), Marek Jakubiak (Republikanie), Grzegorz Braun (wyrzucony z Konfederacji po ogłoszeniu startu), Marek Woch (Bezpartyjni Samorządowcy), Katarzyna Cichos (zapowiada zbudowanie partii o nazwie Platforma Rozwoju Polski), Adrian Zandberg (Partia Razem), Dawid Jackiewicz (w przeszłości polityk PiS, deklaruje się w tej chwili jako niezależny kandydat), Wiesław Lewicki (Normalny Kraj), Paweł Tanajno (Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców), Maciej Maciak (Ruch Dobrobytu i Pokoju), Romuald Starosielec (Ruch Naprawy Polski), Wojciech Papis (stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość) oraz kandydaci bezpartyjni: Joanna Senyszyn, Piotr Szumlewicz, Krzysztof Stanowski i Artur Bartoszewicz. Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.
Czytaj także: Wybory prezydenckie. Co się stanie z naszymi podpisami pod listami poparcia? PKW wyjaśnia.
Źródło: 300polityka.pl