Kaja Godek: Prokuratura wchodzi do Oleśnicy, Gizela Jagielska rezygnuje

1 tydzień temu

W najnowszym odcinku videobloga „Pro-life bez cenzury” Kaja Godek opisuje sytuację w szpitalu w Oleśnicy i tłumaczy, o co chodzi w śledztwie, które wszczęła Prokuratura. Nastąpiło to po zawiadomieniu, które złożyła Fundacja Życie i Rodzina. Prokuratura wchodzi do Oleśnicy w związku z głośną sprawą aborcji na dziecku z zespołem Edwardsa. Nie chciał go zabić szpital w Pabianicach (i dostał za to karę finansową wysokości 550 tysięcy złotych), ale przyjął je do aborcji szpital w Oleśnicy.

Krótko po informacji o wszczęciu postępowania przez Prokuraturę pojawiła się także informacja o dymisji Gizeli Jagielskiej z funkcji wicedyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Czy istnieje związek między tymi dwoma zdarzeniami?

Dlaczego Prokuratura wchodzi do Oleśnicy?

Dlaczego Fundacja Życie i Rodzina złożyła zawiadomienie do Prokuratury w sprawie tej konkretnej aborcji? Czy morderstwo dokonane na nienarodzonym dziecku może być w jakimkolwiek przypadku środkiem terapeutycznym dla matki? Kaja Godek tłumaczy, iż z opublikowanego 1,5 roku po tym zdarzeniu wywiadu wynika, iż aborcja nie poprawiła stanu psychicznego matki z Pabianic, dlatego zabicie dziecka przez szpital nie może być uzasadnione zdrowiem kobiety.

Psycholodzy i psychiatrzy wyraźnie wskazują na istnienie syndromu postaborcyjnego, który dotyka matki decydujące się na taki krok: albo od razu, albo po jakimś czasie, gdy w pełni dociera do nich, co się tak naprawdę stało.

Żałoba po aborcji na żądanie?

Czy kobiety, które zleciły aborcję, rzeczywiście przeżywają taki sam ból i żałobę jak te, które straciły dzieci z przyczyn naturalnych? Tak wynika z rozmowy z matką dziecka zabitego w Oleśnicy opublikowanej na portalu Onet.pl., jednak takie porównanie jest mało zasadne. Nie można przecież zestawiać stanu osób, które aktywnie szukały sposobu na zakończenie życia własnego dziecka z odczuciami np. rodziców, którzy spędzili wiele godzin i dni, czuwając w szpitalu przy śmiertelnie chorym dziecku i próbując za wszelką cenę mu pomóc.

Te i inne kwestie szczegółowo wyjaśnia nowy odcinek videobloga „Pro-life bez cenzury”. Zapraszamy do oglądania!

Idź do oryginalnego materiału