
Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Jarosław Baziak otrzymał jednogłośne absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie budżetu za 2025 rok. Decyzja zapadła podczas XXVII sesji zwyczajnej Rady Gminy, która odbyła się 24 czerwca.
Wynik głosowania nie pozostawił żadnych wątpliwości – wszyscy obecni radni poparli działania włodarza i sposób realizacji ubiegłorocznego budżetu.
Jednomyślność podczas głosowania
Sesja poświęcona była przede wszystkim ocenie pracy samorządu oraz wykonania budżetu za miniony rok. Zarówno w sprawie udzielenia wotum zaufania, jak i absolutorium, radni byli zgodni.
Jarosław Baziak nie ukrywał satysfakcji z wyniku głosowania, podkreślając, iż sukces jest efektem wspólnej pracy wielu osób zaangażowanych w rozwój gminy.
– To nie było tylko kolejne spotkanie. Dzisiejsze posiedzenie XXVII sesji zwyczajnej Rady Gminy Gródek nad Dunajcem dotyczyło udzielenia wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Cieszę się, iż po raz kolejny wśród radnych panowała jednomyślność. Dziękuję za ogrom pracy, który wszyscy włożyliśmy w rozwój naszej gminy przez ostatni rok. Te podziękowania kieruję szczególnie do pracowników Urzędu Gminy – napisał wójt w mediach społecznościowych.

Samorządowiec związany z Gródkiem nad Dunajcem od lat
Jarosław Baziak pełni funkcję wójta Gminy Gródek nad Dunajcem od 2024 roku. W wyborach samorządowych w 2024 roku mieszkańcy powierzyli mu kierowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych turystycznie gmin Sądecczyzny.
W ostatnich latach samorząd realizował szereg inwestycji związanych m.in. z infrastrukturą drogową, turystyką, ochroną środowiska oraz poprawą jakości życia mieszkańców.
Silny mandat do dalszych działań
Jednogłośne absolutorium jest nie tylko formalnym potwierdzeniem prawidłowego wykonania budżetu, ale również wyraźnym sygnałem politycznego poparcia ze strony rady gminy.
W samorządach podobna jednomyślność nie zdarza się często, dlatego wynik głosowania można uznać za mocny mandat do kontynuowania rozpoczętych projektów i realizacji kolejnych inwestycji w Gródku nad Dunajcem.
Powołany przez Prezydenta RP do Rady Samorządu Terytorialnego
Warto przypomnieć, iż Jarosław Baziak należy również do grona samorządowców powołanych przez Prezydenta RP Karola Nawrockiego do Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP. Nominację odebrał podczas XI Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach. Jak podkreślał wówczas wójt Gródka nad Dunajcem, było to dla niego ogromne wyróżnienie, ale także odpowiedzialność związana z reprezentowaniem interesów lokalnych społeczności na szczeblu krajowym. W skład rady weszli również inni samorządowcy z Sądecczyzny, m.in. starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. Zadaniem gremium jest wypracowywanie rozwiązań dotyczących funkcjonowania samorządów i wspieranie dialogu pomiędzy administracją państwową a samorządową.
Fot. Gródek24.pl
Wójt gminy Gródek nad Dunajcem w towarzystwie prezydenta RP Karola Nawrockiego.
2 dni temu






