Chroniczny brak lekarzy w Polsce to polityczny skutek błędów transformacji i kolejnych rządów III RP. Państwo ograniczało nabór zamiast planować kadry, a samorząd lekarski współtworzył i legitymizował ten model. Dziś jego cenę widać w kolejkach, przeciążeniu systemu i pogłębiającym się kryzysie ochrony zdrowia. W końcówce lat 80. na studia medyczne przyjmowano jeszcze ponad 6 tysięcy...
- Strona główna
- Polityka krajowa
- Jak ograniczano nabór i utrwalono niedobór lekarzy
Powiązane
O odbieraniu odznaczeń / janko
15 minut temu
Polecane
Trzaskowski pogratulował Legii. I się zaczęło
30 minut temu
Trzaskowski ruszył z gratulacjami. I się zaczęło. Burza
2 godzin temu

3 miesięcy temu






