Nigdy nie zapomnę tego spojrzenia pełnego ciepła, które sprawia, iż każdy czuje się dla niego ważny – wspomina zmarłego wczoraj papieża Franciszka Jacek Kurowski, wójt gminy Konopnica.
Spotkanie z papieżem Franciszkiem to bez wątpienia wyjątkowe i niezapomniane chwile w moim życiu. Mogłem osobiście go zobaczyć i uścisnąć jego dłoń. A to, co najbardziej utkwiło w moim sercu, to jego niezwykła życzliwość, serdeczność i promienny uśmiech. Wizyta u papieża Franciszka miała miejsce w czerwcu 2024 roku przy okazji święceń biskupich naszego rodaka księdza Krzysztofa Nykla. Papież przyjął wtedy na prywatnej audiencji delegację, w której miałem zaszczyt wraz z rodziną uczestniczyć. Zapamiętam jego spojrzenie pełne ciepła, które sprawia, iż każdy czuje się istotny i doceniony. Było to spotkanie, które na długo pozostanie w moim sercu – mówi wójt Jacek Kurowski.
Pogrzeb papieża Franciszka odbędzie się w sobotę.



1 rok temu

![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)







