Interaktywna „Eko bajka” – teatr i warsztaty ekologiczne dla dzieci i rodzin

3 godzin temu
Zdjęcie: Fot. Materiał organizatora


19 października 2024 r. odbędzie się premiera spektaklu „Eko bajka” w Sali Kameralnej Piwnic Centrum Kultury. Wydarzenie to, połączone z warsztatami ekologicznymi dla dzieci i rodzin, nie tylko bawi, ale i uczy najmłodszych, jak dbać o naszą planetę. „Eko bajka” przeniesie widzów do Królestwa Zielolandii, które stanęło w obliczu katastrofy ekologicznej.

Królestwo Zielolandii w tarapatach

Spektakl „Eko bajka” opowiada historię Królestwa Zielolandii, które z pięknej krainy pełnej jezior i lasów zostało zamienione w świat fabryk, centrów handlowych i toksycznych laboratoriów. Wszystko to za sprawą Królewny Ancymonki i Ministra Teraz. Teraz zadaniem Króla, Królowej i ich wesołego Błazenka jest przywrócenie porządku, ale będą potrzebować pomocy od małych rycerzy – czyli dzieci, które biorą udział w spektaklu.

Ekologia w zabawnej formie – co najmłodsi widzowie wyniosą z „Eko bajki”?

Spektakl jest nie tylko pełen humoru i akcji, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych o konieczności dbania o środowisko. Przez interaktywne elementy, dzieci stają się częścią opowieści i uczą się o ochronie przyrody, zero-waste i odpowiedzialności za planetę.

Warsztaty ekologiczne – nauka przez zabawę

Po zakończeniu spektaklu odbędą się ekologiczne warsztaty w duchu zero-waste. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak dać drugie życie zużytym materiałom i sprzętom, tworząc z niczego coś wartościowego. To świetna okazja, aby najmłodsi dowiedzieli się, jak w prosty sposób mogą wpływać na ochronę środowiska.

Premiera

  • „Eko bajka” + warsztaty ekologiczne
  • 19 października 2024 / sobota
  • godz. 12:00 / Sala Kameralna Piwnice CK
  • Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

Czy Twoje dziecko lubi interaktywne przedstawienia i chce dowiedzieć się więcej o ekologii? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby zachęcić innych do udziału w spektaklu!

Idź do oryginalnego materiału