Incident w Sejmie: Poseł Ryszard Wilk wyprowadzony z sali

8 godzin temu

W trakcie czwartkowych obrad Sejmu, poseł Konfederacji Ryszard Wilk został poproszony przez marszałka Szymona Hołownię o opuszczenie sali sejmowej. Powodem był brak możliwości uczestniczenia w obradach ze strony posła Wilka. Na nagraniach, które obiegły media społecznościowe, widać, jak poseł Wilk jest wyprowadzany z sali przez szefa klubu Konfederacji, Grzegorza Płaczka.

Do zdarzenia doszło, gdy premier Donald Tusk wygłaszał swoje przemówienie. W trakcie tego, z sali można było usłyszeć pokrzykiwania ze strony posła Wilka. Wicemarszałek Sejmu, Dorota Niedziela, próbowała zwrócić się do posła Wilka, aby ten przestał zakłócać porządek. Jednak poseł Wilk nie reagował na wezwanie.

W pewnym momencie, do Ryszarda Wilka zwrócił się Szymon Hołownia. Marszałek Sejmu poprosił posła o wyjście z sali plenarnej, argumentując, iż zdaje się, iż nie jest w stanie uczestniczyć w obradach. Wtedy, poseł Wilk został wyprowadzony z sali przez Grzegorza Płaczka.

Ten nie jest pierwszy raz, gdy poseł Wilk znajduje się w centrum kontrowersji. W maju 2024 roku, Gazeta Wyborcza napisała, iż Ryszard Wilk został znaleziony na jezdni w Kamionce Małej, nie będąc w stanie iść o własnych siłach. Poseł miał também zwzywać i poszarpywać interweniujących policjantów. Policjanci musieli go podnieść i odprowadzić do radiowozu.

Po zajściu, poseł Wilk tłumaczył swoje zachowanie w mediach społecznościowych. „Spotkałem się już z policjantami i wyjaśniliśmy sobie sprawy. Przepraszam Was wszystkich za powstałą sytuację” – napisał.

Incident w Sejmie wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa i zdrowia posłów. Wiele osób pyta się, czy poseł Wilk powinien być poddany badaniom lekarskim, aby sprawdzić, czy jest w stanie odpowiednio funkcjonować w swojej roli.

Według danych z Polski, w 2022 roku, ponad 20% posłów miało trudności związane z zdrowiem psychicznym. Ten problem jest często bagatelizowany, a posłowie są oczekiwani, aby funkcjonować bez względu na swoje problemy zdrowotne.

Wiele organizacji, takich jak Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, apeluje o większą świadomość na temat zdrowia psychicznego wśród posłów i innych osób pełniących funkcje publiczne. Organizacje te argumentują, iż zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne, i iż powinno być traktowane z równą powagą.

W ostatnich latach, w Polsce obserwujemy wzrost zainteresowania zdrowiem psychicznym. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2022 roku, ponad 30% Polaków miało problemy związane z zdrowiem psychicznym. Ten trend powinien skłonić do refleksji na temat systemu zdrowia w Polsce i wsparcia dla osób ze problemami zdrowia psychicznego.

Continued here:
Incident w Sejmie: Poseł Ryszard Wilk wyprowadzony z sali

Idź do oryginalnego materiału