- Gabriela Lenartowicz (KO) przeszła na czerwonym świetle. Komisja odrzuciła wniosek o uchylenie immunitetu (źródło)
- Arkadiusz Mularczyk (PiS) zrobił dokładnie to samo i komisja również odrzuciła wniosek.
- Monika Falej (Lewica) nakleiła na drzwi biur polityków PiS plakaty ze Strajkiem Kobiet. Komisja chce odebrać immunitet (źródło)
- Sławomir Skwarek (PiS) został oskarżony z powództwa prywatnego. Komisja odrzuciła wniosek.
- Tomasz Trela (Lewica) również został oskarżony z powództwa prywatnego przez Krystynę Pawłowicz za domaganie się jej oświadczenia majątkowego jako sędzi TK. Komisja chce za to odebrać mu immunitet.
- Przemysław Czarnek (PiS) został oskarżony z powództwa prywatnego za jego słowa odnośnie tego, iż osoby homoseksualne nie są równe ludziom normalnym. Komisja nie zgodziła się na odebranie mu immunitetu (źródło)
Inne przykłady prześladowania posłów opozycji i grożenie im uchyleniem immunitetów dotyczą m.in. posłów Macieja Kopca i Anity Kucharskiej-Dziedzic (oboje z Lewicy) za powieszenie plakatów odnośnie afery z Łukaszem Mejzą, który oszukiwał rodziców niepełnosprawnych dzieci obiecując im leczenie (źródło). Co ciekawe, wniosek złożył prokurator generalny razem z Komendantem Głównym Policji (który złożył większość z powyższych wniosków). Joanna Scheuring-Wielgus utraciła immunitet za powieszenie bucików dziecięcych na płocie parafii i za "pomówienie" wiceministra sprawiedliwości (źródło). Sejm, ani Komisja nigdy nie wyraziły zgody na uchylenie immunitetu posłom PiS. Za to posłom opozycji zdarzyło się to już nie raz.
Komisja sześciokrotnie głosowała przeciwko uchyleniu immunitetu posłom PiS i 0 razy za, w przypadku posłów opozycji - przeciwko czterokrotnie, za siedmiokrotnie (źródło)