Hiszpanie już czerpią energię z wodoru. Podpięli do sieci pierwszy taki silnik w historii

2 godzin temu
Zdjęcie: silnik


Technologie wodorowe z pewnością mają potencjał, ale nie udaje nam się go wykorzystać tak szybko, jak wymagałaby tego sytuacja. Na szczęście inżynierowie robią w tej materii znaczące postępy. Fińska firma Wärtsilä poinformowała o pierwszym na świecie udanym teście dużego silnika pracującego w 100 procentach na wodorze. Został on podłączony do hiszpańskiej sieci elektroenergetycznej i dostarczał […]
Idź do oryginalnego materiału