Gwałt na Palestynie: Jak syjoniści systematycznie popełniali ludobójstwo, czystki etniczne i kradli ziemię Palestyńczykom od lat 1940."

grazynarebeca5.blogspot.com 1 rok temu

Nawet nie myśl o stanięciu po stronie Izraela, dopóki nie przeczytasz tej niepodważalnej i szokującej historii bezlitosnego "gwałtu na Palestynie".



Uwaga redaktora SOTN: najważniejsze jest zrozumienie, iż poniższa szczegółowa interpretacja rzeczywistej historii trudnej sytuacji narodu palestyńskiego z rąk syjonistycznych Izraelczyków choćby nie zbliża się do straszliwych prób i udręk, jakich doświadczali od wczesnych lat 1940. Sucha prawda jest w rzeczywistości o wiele bardziej przerażająca i okrutna, oburzająca i okrutna, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.

Gdyby cała prawda została ujawniona o wysoce zorganizowanym spisku, którego celem jest zabijanie, okaleczanie, obezwładnianie, chorowanie, osłabianie, wysiedlenie i demoralizacja tak wielu Palestyńczyków, jak to tylko możliwe przez dziesięciolecia, światowa społeczność narodów zbiorowo złapałaby głowy w całkowitym wstydzie.

W rzeczywistości długo planowany plan zmuszenia rdzennych Palestyńczyków do opuszczenia ojczyzny ich przodków sięga wieków wstecz, ale jego realizacja rozpoczęła się na dobre wraz z początkiem światowego ruchu syjonizmu pod koniec XIX wieku. Plan siłowego i brutalnego wypchnięcia Palestyńczyków z Palestyny został stworzony przez bogatych i potężnych syjonistycznych Żydów zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Szwajcarii i innych zmawiających się elementach przestępczych.

Ci zbrodniczy syjonistyczni współkonspiratorzy mieli jedną podstawową misję do spełnienia: uczynić życie tak okrutnym, uciążliwym, trudnym, opresyjnym, nieludzkim i okrutnym, iż Palestyńczycy w końcu odejdą z własnej woli. Naprawdę myśleli, iż Palestyńczycy odejdą dobrowolnie po tym, jak zostali moralnie pokonani przez nieustępliwe okrucieństwo syjonistów.

Cóż, ludobójczy syjoniści rażąco przeliczyli się z niezwykłym stopniem palestyńskiej wytrwałości, wyrozumiałości i wytrzymałości podczas wysoce wyrachowanego i nieubłaganego "gwałtu na Palestynie" przez Chazarów.

To dlatego syjonistyczni katowie w Tel Awiwie musieli uciekać się do administrowania najbardziej barbarzyńskim reżimem apartheidu, jaki kiedykolwiek znał świat. I dlaczego od czasu do czasu i z nikczemnymi intencjami rozpoczynają brutalne wojny przeciwko Palestyńczykom poprzez operacje pod fałszywą flagą i haniebne akty terroryzmu, których świat właśnie był świadkiem. W ten sposób chazarscy decydenci mieli nadzieję odstraszyć ludność Palestyny od ich ziem, zamiast zawsze wprost im je kraść.

Stan narodu
13 października 2023 r.

Uwaga Różne prawdziwe historie w opisie historycznym przedstawionym poniżej są rzadko spotykane gdziekolwiek w kontrolowanych przez syjonistów mediach głównego nurtu; I to z powodów, które niedługo staną się jasne.

*Przepraszamy za formatowanie obrazu w poniższym artykule.


TRAGICZNA, PRAWDZIWA HISTORIA WYSIEDLENIA PALESTYŃCZYKÓW W 1948 ROKU

PRZEZ MARINA MANOUKIAN/ZAKTUALIZOWANO: 23 STYCZNIA 2023 R. 4:09 EST

Dla wielu Palestyńczyków al-Nakba odnosi się nie tylko do przymusowych wysiedleń z lat 1947-1949, ale przywołuje całą historię wysiedleń Palestyńczyków, która nadal ma miejsce w 2021 roku. Przymusowe wysiedlenia Palestyńczyków miały miejsce choćby podczas brytyjskiej kolonizacji, a w latach 1936-1939 władze brytyjskie zniszczyły do 5 palestyńskich domów.

Od samego początku projekt syjonistyczny dążył do stworzenia narodu poprzez kolonializm, co uwidoczniły organizacje takie jak Palestyńskie Żydowskie Stowarzyszenie Kolonizacyjne. I jak zauważył Hadar Cohen, ta przemoc była i przez cały czas jest popełniana w imię judaizmu, pomimo faktu, iż dla wielu "wysiedlenie i ucisk innych jest przeciwieństwem [ich] żydowskości".

Od 2021 r. Palestyńczycy przez cały czas walczą o swoje prawo do samostanowienia i prawo do powrotu. Tymczasem kraje takie jak Stany Zjednoczone przez cały czas dostarczają miliardy dolarów pomocydla Izraela, skutecznie finansując ciągłe przymusowe przesiedlenia ludności palestyńskiej. Jest to tragiczna, prawdziwa historia wysiedlenia Palestyńczyków w 1948 roku.

KRÓTKA HISTORIA PALESTYNY

Na przestrzeni dziejów ziemie w tej chwili okupowane przez Izrael, znane również jako Palestyna, były świadkami wielu zdobywców, od Asyryjczyków w 721 r. p.n.e. po Imperium Osmańskie w 1516 r. n.e. A według palestyńskiego antropologa Alego Qleibo, "na przestrzeni dziejów wielka różnorodność ludów przeniosła się do Palestyny jako swojej ojczyzny: Jebusyci, Kananejczykowie, Filistyni z Krety, Grecy anatolijscy i lidyjscy, Hebrajczycy, Amoryci, Edomici, Nabatejczycy, Aramejczycy, Rzymianie, Arabowie... różne kultury błyszczą przez krótką chwilę, zanim znikną z oficjalnych historycznych i kulturowych zapisów Palestyny. Ludzie jednak przeżywają.

Osmańska okupacja Palestyny trwała do 1918 roku, rok po tym, jak wojska brytyjskie wkroczyły do Palestyny, starając się przejąć kontrolę nad tym terytorium, gdy I wojna światowa zbliżała się ku końcowi. ARIJ pisze, iż chociaż wierzono, iż Palestyna stanie się "strefą międzynarodową nie znajdującą się pod bezpośrednią francuską lub brytyjską kontrolą kolonialną", ostatecznie Palestyna pozostała pod brytyjską okupacją aż do 1948 roku. Wraz z planem podziału, ziemia została podzielona przez Organizację Narodów Zjednoczonych, z jedną częścią dla narodu palestyńskiego, a drugą dla syjonistycznego państwa Izrael.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Palestyna była traktowana przez Europejczyków jako miejsce, do którego Żydzi mogli powrócić. W 1799 roku Napoleon zaoferował Palestynę Żydom, którzy znajdowali się pod ochroną Francji, opisując ich jako "prawowitych spadkobierców Palestyny!".

HISTORIA ŻYDOWSKIEJ IMIGRACJI DO PALESTYNY

Heritage Images/Getty Images

Po falach pogromów i antysemickich prześladowań w Europie Wschodniej, które rozpoczęły się w 1881 roku, tysiące Żydów wyemigrowało. Podczas gdy większość wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, do Palestyny w latach 25-000 wyemigrowało do 1882 1884 Żydów, znanych jako Pierwsza Alija. Druga alija trwała od 1904 do 1914 roku, a około 40 000 Żydów z Europy Wschodniej wyemigrowało do Palestyny.

Według książki "Jemenici w Izraelu" autorstwa Nitzy Druyan, jemeńscy Żydzi również wyemigrowali do Palestyny w tym czasie, a w 1914 roku "jemeńscy Żydzi stanowili około sześciu procent żydowskiej populacji w Palestynie, podczas gdy w świecie żydowskim stanowili mniej niż pół procenta". Stało się tak między innymi dlatego, iż "wielu europejskich Żydów, którzy założyli w Palestynie osiedla religijne, zrezygnowało po kilku miesiącach i wróciło do domu, często głodnych i chorych" — informuje The New York Times.

Aż do I wojny światowej społeczności żydowskie, które imigrowały do Palestyny, zachowały swoje różne tradycje etniczne. "Żydowski pluralizm kulturowy był częścią epoki przedsyjonistycznej i przedpaństwowej. Co więcej, czyjeś pochodzenie etniczne zostało uznane za prawowity wyraz żydowskiej tożsamości w Erec Israel". Jednak po I wojnie światowej przywódcy syjonistyczni przyjęli stanowisko, iż konieczne jest "stworzenie nowego obrazu Żyda jako jednostki i społeczeństwa żydowskiego jako całości". Wiązało się to z porzuceniem "zdegenerowanego stylu życia diaspory".

SYJONIZM I PALESTYNA

Imagno/Getty Images

Nathan Birnbaum mógł ukuć termin syjonizm w 1890 roku, ale Theodor Herzl stał się znany jako założyciel ruchu syjonistycznego, głównie dzięki swojej pracy "Der Judenstaat" lub "Państwo żydowskie" (via OpenDemocracy).

Sam Herzl kwestionował "Palestynę czy Argentynę?" i nie był zbytnio przywiązany do idei Palestyny, "dopóki nie związał się ze wschodnioeuropejskimi syjonistami, którzy byli przywiązani do biblijnej Ziemi Izraela". Jednak pomimo powiązań religijnych chodziło głównie o władzę, w wyniku czego ruch syjonistyczny "został zmuszony do skrupulatnego sortowania i gruntownej nacjonalizacji niektórych wierzeń religijnych w celu przekształcenia ich w mity budujące naród", pisze Haaretz.

Palestyna nie była jedyną opcją na mapie. Afryka Wschodnia była również brana pod uwagę jako tymczasowa kolonia żydowska, znana jako Plan Ugandy, a w 1889 r. rozpoczęto osadnictwo w Argentynie. W chwili wybuchu I wojny światowej Żydzi stanowili 6% populacji palestyńskiej.

SYJONIŚCI PODCZAS I WOJNY ŚWIATOWEJ

Organizacje zaangażowane w nabywanie ziemi w Palestynie obejmowały Jewish Colonial Trust, Jewish National Fund, Palestine Land Development Company i Palestine Jewish Colonization Association (PJCA).

Według książki George'a E. Bisharata "Ziemia, prawo i legitymizacja w Izraelu i terytoriach okupowanych", europejscy syjoniści próbujący kupić ziemię w Palestynie odwołali się do sułtana osmańskiego "w oparciu o obietnice, iż żydowskie zasoby finansowe zostaną zmobilizowane na całym świecie, aby udzielić pomocy jego finansowemu imperium". Ostatecznie "ten apel upadł", a Imperium Osmańskie utrzymało swoje ograniczenia dotyczące żydowskiego zakupu ziemi i imigracji do Palestyny. Wystosowano również apel "o nakłonienie cesarza Niemiec do zatwierdzenia utworzenia Chartered Land Development Company, która byłaby obsługiwana przez syjonistów w Palestynie pod niemiecką protektoratem" – pisze Fayez A. Sayegh w Zionist Colonialism in Palestine.

Kiedy Wielka Brytania przejęła Palestynę, syjoniści skutecznie lobbowali w brytyjskim rządzie, aby ustanowił żydowski "Dom Narodowy" w Palestynie dzięki Deklaracji Balfoura.

PLAN PODZIAŁU ONZ Z 1947 R.

Na początku XX wieku istniał względnie stały strumień żydowskiej imigracji do Palestyny. Chociaż Brytyjczycy dwukrotnie wprowadzili kontyngenty, wielu z nich wyemigrowało przez luki prawne, a pod koniec 20 r. Żydzi stanowili 1946,32% populacji i posiadali około 4% ziemi.

Według Middle East Monitor, 29 listopada 1947 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła plan podziału Palestyny. I jak zauważa Fayez A. Sayegh w Zionist Colonialism in Palestine, chociaż "entuzjastyczne poparcie dla tej propozycji pochodziło wyłącznie z Europy, Australazji i półkuli zachodniej. Obce państwo miało zostać założone na lądzie łączącym Azję z Afryką bez dobrowolnej zgody jakiegokolwiek sąsiedniego kraju afrykańskiego lub azjatyckiego. I chociaż plan został stworzony we współpracy z Agencją Żydowską dla Palestyny, nie konsultowano się z Palestyńczykami w sprawie planu. Wyższy Komitet Arabski zbojkotował obrady, ponieważ ONZ "odmówiła zajęcia się kwestią niepodległości".

Palestyńczycy ostatecznie odrzucili tę propozycję, ponieważ przewidywała ona oddanie 56,5% ziemi państwu syjonistycznemu i dodatkowo pozbawiłaby Palestynę "kluczowych ziem rolniczych i portów morskich". Według "The Question of Palestine and the United Nations" (Kwestia Palestyny i Organizacji Narodów Zjednoczonych) "plan nie został zaakceptowany przez Arabów palestyńskich i państwa arabskie na tej podstawie, iż naruszał postanowienia Karty Narodów Zjednoczonych, która przyznawała ludziom prawo do decydowania o własnym losie".

WALKA Z SYJONISTYCZNYMI GRUPAMI PARAMILITARNYMI

W odpowiedzi na rezolucję ONZ nr 181 w Palestynie wybuchła wojna domowa między Palestyńczykami a syjonistami. Hagana, Irgun i LHI były trzema głównymi syjonistycznymi siłami paramilitarnymi, które walczyły przeciwko Palestyńczykom, którzy "zdobyli rozległe szkolenie i broń, walcząc u boku Wielkiej Brytanii w II wojnie światowej".

Brytyjski żołnierz Orde Wingate wyszkolił jedną dywizję dowódców Hagany, która stała się znana jako "specjalne oddziały nocne", ponieważ szkoliły się w środku nocy. Ponieważ grupa ta znajdowała się poza formalnym wojskowym łańcuchem dowodzenia, ich działania były "dzikie i niekontrolowane", jak na przykład jeden incydent, który polegał na zmuszaniu wieśniaków do jedzenia piasku, aż zwymiotowali. Według historyka wojskowości Matthew Hughesa, "brutalność brytyjskiej SNS skłoniła żydowskich żołnierzy, nauczyła ich, jak radzić sobie z rebeliantami i powstańcami, i umieściła to w kolonialnych ramach prawnych zbiorowej kary i działań karnych, które znormalizowały drakońskie działania".

I chociaż trzy syjonistyczne organizacje paramilitarne były na krótko zjednoczone przeciwko brytyjskiej władzy w latach 1945-1946, kiedy Brytyjczycy wycofali się z Palestyny, skupili swoją uwagę na narodzie palestyńskim i rozpoczęli program czystek etnicznych.

Ostatecznie, wiele metod stosowanych przez późniejszą armię izraelską, utworzoną z Hagany, odzwierciedlało te, które Brytyjczycy stosowali przeciwko Palestyńczykom w latach 1930., w tym burzenie domów i internowanie na czas nieokreślony.

WYLUDNIENIE HAJFY

Keystone/Getty Images

Pod koniec 1947 roku około 50 000 sił syjonistycznych walczyło z co najwyżej 3 000 partyzantów dowodzonych przez Palestyńczyków i 2 000 do 4 000 ochotników z Arabskiej Armii Wyzwoleńczej. I chociaż Plan Dalet, który szczegółowo opisywał wyludnienie i zniszczenie palestyńskich wiosek, został potwierdzony dopiero w marcu 1948 r., wioski były celem ataków już w grudniu 1947 r.

Według Palestinian Journeys, Hagana i Irgun rozpoczęły losowe operacje wojskowe na wioski takie jak al-Tira i al-Abbasiyya odpowiednio 12 i 13 grudnia, zabijając i raniąc dziesiątki mieszkańców wioski. Terroryzowanie Hajfy rozpoczęło się również w grudniu 1947 roku, co doprowadziło do tego, iż 20 000 palestyńskich mieszkańców miasta szukało schronienia w Egipcie i Libanie.

Zochrot pisze, iż w lutym 1948 roku Hajfa stała się miejscem "pierwszego wcześniej zaplanowanego, zorganizowanego wypędzenia społeczności arabskiej przez Haganę". Mieszkańcom kazano wyjechać, a tym, którzy zostali, zniszczono domy – "trzydzieści domów zostało zburzonych, a sześć oszczędzono z powodu braku materiałów wybuchowych". Zginęło od 60 do 80 Palestyńczyków, a ci, którzy przeżyli, "zostali wypędzeni".

Pierwszym etapem Planu Dalet była operacja Nachszon, polegająca na zajęciu drogi Tel-Awiw-Jerozolima, która została zablokowana przez palestyńską milicję w lutym 1948 roku. Ostatecznie każda palestyńska wioska po drodze została zniszczona lub przejęta, ale wioska Deir Yassinjest uważana za jedną z najgłośniejszych masakr tej wojny.

THE DEIR YASSIN MASSACRE

Po wydaniu przez megafon rozkazu opuszczenia wioski Deir Yassin, siły syjonistyczne Irgunu i LHI przystąpiły do rzezi wszystkich, którzy pozostali. Według Middle East Monitor, w ciągu kilku godzin zamordowano od 100 do 250 Palestyńczyków, w tym dzieci. Stało się tak pomimo faktu, iż Deir Yassin podpisał pakt o nieagresji z sąsiednim żydowskim osiedlem Givat Shaul "i trzymał się go". Ostatecznie to mieszkańcy Givat Shaul pojawili się i powstrzymali rzeź, gdy tylko o niej usłyszeli.

Yehuda Feder, który brał udział w masakrze, napisał, iż oprócz egzekucji dzieci "pod ścianą", wioska została natychmiast splądrowana. "Skonfiskowaliśmy dużo pieniędzy, a w nasze ręce wpadła srebrna i złota biżuteria".

W czasie pogromu wszyscy mieszkańcy wsi zostali zabici lub wypędzeni, domy zostały zniszczone materiałami wybuchowymi, a po masakrze zwłoki spalono. Po masakrze część ocalałych została zabrana do Jerozolimy na "paradę zwycięstwa".

Pomimo faktu, iż masakra w Deir Yassin została dobrze udokumentowana, wiele organizacji syjonistycznych twierdzi, że masakra w Deir Yassin jest sfabrykowana. A od 2021 roku IDF i Ministerstwo Obrony przez cały czas odmawiają publikacji zdjęć z masakry w Deir, które mają w swoich archiwach.

WOJNA ARABSKO-IZRAELSKA W 1948 ROKU

Archiwum Hulton/Getty Images

Po uchwaleniu planu podziału Palestyny zdecydowano, iż brytyjski mandat nad Palestyną zakończy się 15 maja 1948 roku. A w ostatnim dniu mandatu przywódcy syjonistyczni "ogłosili deklarację niepodległości w Tel Awiwie". Z tego powodu 15 maja jest uważany przez Palestyńczyków za narodowy dzień pamięci al-Nakby, czyli "katastrofy".

Po ogłoszeniu przez Izrael niepodległości sąsiednie kraje arabskie przyłączyły się do palestyńskiej strony wojny domowej, co doprowadziło do tzw. wojny arabsko-izraelskiej w 1948 r. Armie egipska, libańska, syryjska, jordańska i iracka rozpoczęły ofensywę, ale pomimo interwencji przesiedlenia Palestyńczyków tylko się nasiliły. 10 i 11 czerwca 50 000 palestyńskich cywilów zostało wypędzonych z miast Lydda i Ramla, a do maja 1949 roku Dajr al-Kasi i wszystkie okoliczne wioski zostały zajęte przez siły syjonistyczne.

Tuż po zaproponowaniu drugiego planu pokojowego, szwedzki dyplomata i mediator Rady Bezpieczeństwa ONZ Folke Bernadotte został zamordowany przez siły LHI 17 września 1948 roku. W rezultacie, wielu członków LHI zostało aresztowanych, ale według "Independenta" "morderstwo ułatwiło integrację większości sił Lehi i Irgunu z izraelskim mainstreamem". I pomimo faktu, iż choćby syjonistyczna prasa potępiła morderstwo, nikt nigdy nie został "znaleziony ani postawiony przed sądem" za zabójstwo.

PODPISANIE POROZUMIENIA O ZAWIESZENIU BRONI

Między lutym a lipcem 1949 r. wojna arabsko-izraelska powoli zbliżała się ku końcowi, gdy różne kraje podpisywały własne porozumienia o zawieszeniu broni. Jednak, jak zauważa MDC, porozumienia zostały podpisane tylko między Izraelem a Egiptem, Jordanią, Libanem i Syrią, "bez udziału Palestyńczyków i bez Iraku, który brał udział w walkach, ale odmówił zaakceptowania jakiegokolwiek porozumienia z nowym państwem Izrael".

Znane jako porozumienia z Rodos, wielu Palestyńczyków było rozgniewanych porozumieniami, zwłaszcza tymi, którzy znaleźli się na terytorium Izraela nie dlatego, iż siłom syjonistycznym udało się okupować ich społeczności, ale "w wyniku korekt granic między Izraelem a Jordanią".

Zielona Linia została również ustanowiona jako linia demarkacyjna między Palestyną a Izraelem, oddzielająca Strefę Gazy i Zachodni Brzeg jako terytorium palestyńskie i oddając około 78% historycznej Palestyny syjonistycznemu państwu izraelskiemu. W wyniku linii demarkacyjnych Palestyna została odcięta od Morza Czerwonego, a także od miasta Jaffa, "głównego portu państwa palestyńskiego na Morzu Śródziemnym", a Gaza również "straciła połączenie z polami pszenicy na pustyni Negew".

Według Al Jazeery, zawieszenie broni nie powstrzymało przymusowych wysiedleń Palestyńczyków przez siły syjonistyczne. W 1950 roku "2 palestyńskich mieszkańców miasta Madżdal zostało zmuszonych do ucieczki do Strefy Gazy, około 500 mieszkańców Beer el-Sabe zostało wypędzonych na Zachodni Brzeg, a około 2 mieszkańców dwóch północnych wiosek zostało wypędzonych do Syrii".

PONAD 400 ZNISZCZONYCH WIOSEK

Około 500 palestyńskich wiosek i 11 miast zostało etnicznie oczyszczonych i zniszczonych przez siły syjonistyczne, a niektóre szacunki mówią choćby o 530 wioskach. +972 pisze, iż mieszkańcy tych wiosek zostali powstrzymani przez Izrael przed powrotem do swoich domów, ponieważ rząd wyznaczył te obszary jako "zamknięte strefy wojskowe". Gdyby im pozwolono, kilka zostałoby ze swoich wiosek. Większość z nich została zburzona przez Izrael, a domy zrównane z ziemią lub wysadzone w powietrze. Większość wiosek została doszczętnie zniszczona, ale te, które ocalały, zostały przejęte przez izraelskich osadników.

Według "Remembering the Palestinian Nakba" Nur Masalhy, "armia izraelska i JNF [Żydowski Fundusz Narodowy] stały się dwiema syjonistycznymi instytucjami kluczowymi dla zapewnienia, iż palestyńscy uchodźcy nie będą mogli wrócić na swoje ziemie, poprzez współudział w niszczeniu palestyńskich wiosek i domów oraz przekształcaniu ich w żydowskie osiedla, parki narodowe, lasy, a choćby parkingi. JNF sadził również lasy w wyludnionych wioskach, aby "ukryć" palestyńską egzystencję".

Nazwy wsi i miast, które zostały przejęte, zostały zastąpione nazwami hebrajskimi.

ILU Z NICH ZOSTAŁO PRZESIEDLONYCH?

Między grudniem 1947 r. a pierwszą połową 1949 r. około 750 000 Palestyńczyków zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i stało się uchodźcami. Według Middle East Eye, niektórzy uciekli ze swoich wiosek, myśląc, iż będą mogli wrócić, aby młócić pszenicę. Ale podczas gdy niektórzy rolnicy byli w stanie "uratować wszelkie plony, zwierzęta gospodarskie lub towary ze swoich opuszczonych domów", inni zostali zamordowani przez syjonistyczne bojówki.

Wielu z nich zostało zmuszonych do ucieczki z wioski do wioski, podczas gdy syjonistyczne bojówki nie ustawały w atakach, aż trafili do obozu dla uchodźców na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy lub w jednym z sąsiednich krajów. Jednak według The New Humanitarian, Jordania była jedynym krajem, który "przyznał palestyńskim uchodźcom pełne prawa obywatelskie, z wyjątkiem 120 000 osób, które pierwotnie przybyły ze Strefy Gazy". Od 2021 r. ponad 1 mln Palestyńczyków nadal żyje w obozach dla uchodźców.

A oprócz odmawiania Palestyńczykom prawa do powrotu, według Al-Haqa, "ustawa z 1950 r. o własności nieobecnej stała się głównym instrumentem prawnym wywłaszczenia i została wykorzystana przez Izrael do konfiskaty własności palestyńskich uchodźców i przesiedleńców".

Te przymusowe przesiedlenia nie zakończyły się w 1949 roku. Od 2021 roku Sheikh Jarrah jest tylko jednym z najnowszych miejsc przymusowych przesiedleń Palestyńczyków.

ILU STRACIŁO ŻYCIE?

Podczas al-Nakby doszło do 70 masakr i czystek etnicznych przeciwko narodowi palestyńskiemu. Według Mondoweissa niektóre z tych masakr "miały miejsce na oczach brytyjskiej policji i armii; Nie ruszyli się, by ich powstrzymać".

Zdarzały się również przypadki wojny biologicznej, jak na przykład w maju 1948 r., kiedy siły syjonistyczne "wstrzyknęły tyfus do akweduktu" w celu zatrucia wodociągów miasta Akka. Było co najmniej 70 ofiar cywilnych i "55 ofiar wśród brytyjskich żołnierzy".

W latach 15-000 zginęło ponad 1947 1949 Palestyńczyków, z których zdecydowana większość stanowili cywile. Dla porównania, strona syjonistyczna poniosła około 6 ofiar, z czego dwie trzecie stanowili wojskowi.

Jednak masakry nie skończyły się w 1949 roku, a Palestyńczycy, którzy pozostali na Zachodnim Brzegu lub w Strefie Gazy, przez cały czas byli przedmiotem czystek etnicznych. Masakry te trwały przez cały 2021 r., gdy siły izraelskie atakowały palestyńskie domy kampanią bombardowań.

CO SIĘ STAŁO Z TYMI, KTÓRZY POZOSTALI?

Fatima Shbair/Getty Images

Palestyńczycy, którzy pozostali na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, stali się obywatelami drugiej kategorii. W ciągu pierwszych 18 lat istnienia Izraela Palestyńczycy byli poddani rządom wojskowym, które od tego czasu przekształciły się w "politykę instytucjonalnego powstrzymywania, która traktuje Palestyńczyków jako zagrożenie dla bezpieczeństwa i demograficzne zagrożenie dla syjonistycznego charakteru państwa i rządów żydowskiej większości", pisze Instytut Studiów Palestyńskich.

Według Haaretz, od 1948 roku Palestyńczycy są poddawani politycznym represjom, inwigilacji, konfiskacie ziemi i niesprawiedliwym prawom, które stworzyły apartheid w Izraelu. A w 1967 roku miała miejsce druga Nakba, kiedy od 250 000 do 420 000 Palestyńczyków zostało wysiedlonych ze swoich domów. Wielu z nich zostało zmuszonych do "podpisania dokumentu oświadczającego, iż wyjeżdżają dobrowolnie" — pisze Orient XXI.

Siły izraelskie kontynuowały również swój program wysiedleń i czystek etnicznych w XXI wieku. W latach 21-2000 2014% osób, które straciły życie w walkach, stanowili Palestyńczycy. W latach 87-2018 prawie 2019 Palestyńczyków zostało zabitych przez izraelskich snajperów, gdy protestowali przeciwko prawu Palestyńczyków do powrotu.

Budynki są również często zrównane z ziemią przez naloty, pod pretekstem, iż są punktami organizacyjnymi Hamasu, palestyńskiej sunnicko-islamskiej organizacji fundamentalistycznej. Chociaż "nie ma dowodów na poparcie tych twierdzeń", do 16 maja 2021 r. prawie 200 Palestyńczyków zostało zabitych przez izraelskie naloty.

___
https://www.grunge.com/416444/the-tragic-true-story-of-the-1948-palestinian-displacement/


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://stateofthenation.co/

Idź do oryginalnego materiału