Greenvolt dostarczy Logifrio 7,6 GWh energii z OZE

enerad.pl 1 dzień temu

Nowe projekty fotowoltaiczne dla Logifrio

Grupa Greenvolt rozwija portfel sześciu zdecentralizowanych instalacji PV dla firmy Logifrio, specjalizującej się w logistyce chłodniczej na Półwyspie Iberyjskim. Cztery z projektów powstają w Hiszpanii, dwa – w Portugalii.

Za realizację odpowiadają spółki Greenvolt Comunidades, Greenvolt Next Portugal i Perfecta Industrial Powered by Greenvolt. Całość obejmuje około 10 000 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 5,4 MWp. Szacuje się, iż instalacje wygenerują rocznie ponad 7,6 GWh energii elektrycznej.

Portugalskie instalacje w Riachos i Montijo

W Portugalii, w siedzibie Logifrio w Riachos, Greenvolt Comunidades rozbudowuje istniejącą infrastrukturę PV. Instalacja zyska 1960 nowych paneli i osiągnie moc 2,4 MWp. Szacunkowa produkcja przekroczy 1,78 GWh rocznie.

Z tej energii, około 1,1 GWh ma zostać wykorzystane przez Logifrio, a pozostała część zasili lokalną Wspólnotę Energetyczną. Skorzysta z niej łącznie 647 rodzin i firm z regionu.

W drugim portugalskim zakładzie, w Montijo, Greenvolt Next Portugal instaluje 1954 panele o mocy 1,2 MWp. Roczna produkcja wyniesie około 1,79 GWh.

Realizacja projektów w Hiszpanii

W Hiszpanii Perfecta Industrial Powered by Greenvolt zakończyła już dwa projekty w Vitorii i Granadzie. Instalacje osiągnęły łączną moc 675,4 kWp i roczną produkcję 0,8 GWh.

Trwają także prace nad instalacjami w Alicante i Fuenlabrada. Łączna moc tych systemów wyniesie około 2,5 MWp, a produkcja – około 3,25 GWh rocznie.

Efektywność i dekarbonizacja działalności Logifrio

Logifrio korzysta z energii wytwarzanej na miejscu, co pozwala na jej natychmiastowe wykorzystanie. Firma może także przesyłać energię między obiektami. Główne zapotrzebowanie energetyczne operatora wynika z eksploatacji systemów chłodniczych.

Zastosowanie zdecentralizowanego modelu produkcji energii pozwala lepiej dopasować źródła do profilu zużycia. Duarte Ferreira z Greenvolt Group podkreślił, iż projekty dopasowano indywidualnie do potrzeb każdego zakładu Logifrio.

Wspólna realizacja i lokalne korzyści

Wszystkie projekty są realizowane przez trzy spółki Grupy Greenvolt. Jak zauważa João Manso Neto, CEO Greenvolt Group, świadczy to o możliwości kompleksowego działania na wielu rynkach jednocześnie, przy zachowaniu lokalnych kompetencji.

Z kolei dyrektor generalny Logifrio, Vitor Figueiredo, podkreśla korzyści płynące z wdrożenia: redukcję kosztów energii, zmniejszenie śladu węglowego oraz wspieranie społeczności lokalnych poprzez dzielenie się energią.

Logifrio podkreśla, iż rozwój nowych instalacji jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju. Rocznie firma ograniczy emisję CO₂ o ponad 2000 ton.

Zobacz również:
  • Centrum handlowe Nova Arcada stawia na energię słoneczną – ponad 2 tysiące paneli PV od Greenvolt
  • Energa kupuje od Greenvolt projekt łączący wiatr, słońce i magazyn energii
  • Greenvolt inwestuje 50 mln euro we Francji
  • Photon Energy zarządza farmą Greenvolt. 57 MWp energii słonecznej w Węgrzech

Źródło: Greenvolt Group (komunikat prasowy), oprac. własne

Idź do oryginalnego materiału