Gmina Ropczyce pozyskała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu „Czas na Podkarpackie – edycja III” na realizację zadania polegającego na budowie sieci samoobsługowych stacji naprawy rowerów w Ropczycach.
Pozyskane dofinansowanie jest efektem inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ropczycach, która zgłosiła potrzebę utworzenia takich stacji dla rowerzystów na terenie gminy. To kolejny przykład pokazujący, iż młodzi ludzie nie tylko interesują się sprawami lokalnej społeczności, ale również skutecznie współtworzą rozwiązania odpowiadające na potrzeby mieszkańców.
Młodzieżowa Rada Miejska aktywnie współpracuje z samorządem Gminy Ropczyce, uczestnicząc w wydarzeniach patriotycznych, kulturalnych, sportowych i społecznych. Młodzi radni angażują się również we własne inicjatywy realizując projekty skierowane do mieszkańców. Przykładem jest ostatnia akcja „Ropczyce sadzą razem”, podczas której w ramach Dni Ziemi Ropczyckiej rozdawali mieszkańcom bezpłatne sadzonki drzew i krzewów. Aktywność Rady dostrzegana jest także poza granicami gminy. Jej przedstawiciele uczestniczyli m.in. w I Kongresie Młodzieżowych Rad przy Prezydencie RP w Warszawie, gdzie wymieniali doświadczenia z młodymi samorządowcami z całego kraju. Reprezentanci Rady odnieśli również sukces sportowy, zwyciężając w marcu br. w Turnieju Siatkówki Młodzieżowych Rad Województwa Podkarpackiego.
Współpraca samorządu z młodzieżą przynosi wymierne efekty i pokazuje, iż młodzi mieszkańcy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju Gminy Ropczyce, zgłaszając pomysły i angażując się w działania służące lokalnej społeczności.


![Na żywo z ratusza. Radni podejmą dziś najważniejsze decyzje w roku [TRANSMISJA NA ŻYWO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/absolutorium_niewiadomski.png)












