Głosowanie nad wotum zaufania dla prezydent Kielc zakończone

1 godzina temu
Zdjęcie: 25.06.2026. Kielce. Sesja absolutoryjna Rady Miasta Kielce. Strajk pracowników i związkowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach / Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce


Rada Miasta Kielce przyznała wotum zaufania prezydent Agacie Wojdzie. Za zagłosowało 14 rajców, w tym cały klub Koalicji Obywatelskiej oraz radni niezrzeszeni – Dariusz Gacek, Monika Kowalczyk, Anna Mazur-Kałuża i Natalia Rajtar.

Przeciwko wotum zaufania dla prezydent Kielc byli przewodniczący Maciej Jakubczyk oraz ośmioro radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wkrótce więcej informacji.

Ponad stuosobowa reprezentacja MPK wzięła również udział w sesji absolutoryjnej domagają się przestrzegania zapisów zawartych w porozumieniu z miastem z 2007 roku oraz otwartego dialogu.

Idź do oryginalnego materiału