Zakończył się gruntowny remont boksów garażowych w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie. Trwające kilka miesięcy prace kosztowały prawie 130 tys. zł Inwestycję sfinansowano z budżetu gminy Gdów oraz pieniędzy pozyskanych z wojewódzkiego programu „Małopolskie OSP 2024”.
Jak podaje Urząd Gminy w Gdowie, inwestycja prowadzona w trzech boksach garażowych w remizie OSP Gdów objęła m.in.: wymianę instalacji elektrycznej, renowację i odmalowanie ścian, wykonanie rurociągu do przepływu sprzężonego powietrza.
Przedsięwzięcie kosztowało 129,9 tys. zł. Część tej kwoty – 48 tys. zł – pokryło dofinansowanie z budżetu województwa, w ramach programu „Małopolskie OSP 2024”, a pozostałe pieniądze zapewniła gmina Gdów.
Uroczyste otwarcie wyremontowanych pomieszczeń w siedzibie gdowskiej jednostki OSP miało miejsce w piątek 15 listopada. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wójt Gdowa Zbigniew Wojas, radna województwa małopolskiego Małgorzata Szostak, przedstawiciele Urzędu Gminy w Gdowie – kierownik Referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych i Planowania Przestrzennego Beata Podkul oraz kierownik Referatu Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej Karol Surma, zarząd OSP Gdów.
Fundusze na renowację garaży w siedzibie gdowskich strażaków, nie były jedynymi pozyskanymi w tym roku przez gminę z „Małopolskich OSP”. Kolejnych 20 tys. zł z tego programu przeznaczono na dofinansowanie do zakupu odzieży ochronnej dla jednostek OSP z gminy Gdów. Łączna wartość tego zadania wyniosła 40 tys. zł; brakujące pieniądze pochodziły z gdowskiego budżetu.

zdjęcia: materiały Urzędu Gminy w Gdowie





![Poseł Grabowski stanął przy torach. Zwrócił się do wiceministra [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/mg-0.jpg)
![„Kurpie, jesteście dumni". Spotkanie Konfederacji w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/polit.png)






