W dniu wczorajszym w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się Gala Konkursu „Najlepszy Sołtys Powiatu Tarnowskiego 2023” zorganizowana przez Starostę Tarnowskiego Pana Jacka Hudymę oraz Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Burmistrza Wojnicza Pana Tadeusza Bąka. W spotkaniu wraz z Sołtysami z gminy Ryglice udział wzięli Przewodniczący Zarządu Miasta Ryglice Pan Tobiasz Paluch, Wiceprzewodnicza Rady Miejskiej w Ryglicach Pani Krystyna Bochenek oraz Radna Powiatu Tarnowskiego Pani Zofia Tulik. Jak co roku sołtysi z każdej gminy spośród siebie wybierają najlepszego sołtysa, który na Gali otrzymuje statuetkę oraz nagrodę. Nagrodę Burmistrza Ryglic oraz Starosty Tarnowskiego w tym roku otrzymał były Sołtys Pan Andrzej Marcinek z Lubczy.
Chcę pogratulować wszystkim Sołtysom Powiatu Tarnowskiego, a szczególne wyrazy uznania przekazuję Sołtysom, którzy w tym roku zostali wyróżnieni.
Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn







![Poseł Grabowski stanął przy torach. Zwrócił się do wiceministra [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/mg-0.jpg)
![„Kurpie, jesteście dumni". Spotkanie Konfederacji w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/polit.png)





