FSRU2 - powstanie trzeci terminal LNG w Polsce i wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne

1 godzina temu
Zdjęcie: Terminal LNG w Świnoujściu


GAZ-SYSTEM poinformował, iż cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do usług terminala FSRU2. Oznacza to, iż w Zatoce Gdańskiej powstanie drugi terminal FSRU, a Polska będzie dysponować trzema terminalami LNG o łącznej mocy regazyfikacji ponad 20 mld m3 gazu rocznie. Konsekwentnie wzmacniamy pozycję Polski na regionalnym rynku gazu, a dziś stoimy przed szansą stworzenia jednego z najważniejszych punktów dostępu do globalnego rynku LNG w Europie Środkowo-Wschodniej.

Idź do oryginalnego materiału