GAZ-SYSTEM poinformował, iż cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do usług terminala FSRU2. Oznacza to, iż w Zatoce Gdańskiej powstanie drugi terminal FSRU, a Polska będzie dysponować trzema terminalami LNG o łącznej mocy regazyfikacji ponad 20 mld m3 gazu rocznie. Konsekwentnie wzmacniamy pozycję Polski na regionalnym rynku gazu, a dziś stoimy przed szansą stworzenia jednego z najważniejszych punktów dostępu do globalnego rynku LNG w Europie Środkowo-Wschodniej.
FSRU2 - powstanie trzeci terminal LNG w Polsce i wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne
1 godzina temu
Zdjęcie: Terminal LNG w Świnoujściu
- Strona główna
- Polityka krajowa
- FSRU2 - powstanie trzeci terminal LNG w Polsce i wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne
Powiązane
Ekspresowy quiz ortograficzny. „Byk” możliwy na finiszu
53 minut temu
Tak Ukraińcy widzą spór z Polską. "Nie możemy pozwolić"
56 minut temu
Polecane
Skok na kwiatomat. 28-latek uciekał z bukietami
1 godzina temu
RYK SILNIKÓW POD LUPĄ POLICJI! Niektórzy się zdziwili.
1 godzina temu
Kradł kości ze szpitala. Całe Węgry mówią o tym mężczyźnie
1 godzina temu










