Fotowoltaika dla JST. Jak jednostki samorządu terytorialnego mogą na niej skorzystać?

davinci.pl 2 lat temu
Zdjęcie: fotowoltaika dla jst


Jednostki samorządu terytorialnego coraz częściej decydują się na fotowoltaikę. Dzięki temu obniżają swoje koszty stałe. JST płacą bardzo duże kwoty za energię elektryczną, dlatego oszczędności pozwolą im na inwestycje w inne sektory. Najczęściej na energię elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych decydują się gminy. Fotowoltaika dla JST może przynieść duże korzyści. Zobacz, jakie są zalety takiego rozwiązania!

Dlaczego fotowoltaika dla JST jest dobrym wyborem?

Gminy muszą samodzielnie zadbać o zaopatrzenie w energię elektryczną na swoim terenie. Jednocześnie zobligowane są do podejmowania szeroko pojętych działań związanych z ochroną środowiska. Dzięki fotowoltaice można zadbać o obie te kwestie. Panele fotowoltaiczne są ekologiczne i prawie bezobsługowe, dlatego świetnie nadają się do zasilania oświetlenia ulic i chodników. Znajdą zastosowanie także w szkołach, urzędach oraz innych budynkach, którymi zarządza dana jednostka samorządu terytorialnego.

Finansowanie fotowoltaiki dla JST

Panele słoneczne to korzystna opcja dla jednostek samorządu terytorialnego. Warto jednak zauważyć, iż jest to dosyć spora inwestycja. Koszty instalacji mogą być jednak przynajmniej częściowo pokryte z różnego rodzaju programów krajowych lub unijnych. Dzięki temu władze planujące fotowoltaikę dla JST mogą skorzystać z korzystnych pożyczek i dotacji

Dzięki pozyskaniu środków z funduszy europejskich jednostki samorządu terytorialnego mogą wspierać rozwój ekologicznych źródeł energii. Daje to możliwość ograniczenia kosztów energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne mogą być także zabezpieczeniem przed wzrostem cen prądu. Można zyskać w ten sposób także możliwość odsprzedaży nadwyżek do sieci.

Fotowoltaika dla JST z Da Vinci

Fotowoltaika dla JST może wiązać się z wieloma formalnościami, dlatego tak ważna jest kooperacja z doświadczonymi specjalistami. Da Vinci Green Energy tworzą fachowcy, którzy pracowali przy wielu projektach związanych z branżą OZE, ale też w bankach, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić bardzo szerokie wsparcie we wszystkich kwestiach związanych z fotowoltaiką dla JST. Nasz kapitał zakładowy wynosi 2,5 miliona złotych, a naszym inwestorem jest znany polski fundusz WP2 Investments. Ambasadorami Da Vinci są mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i himalaista Kacper Tekieli. Zapraszamy do kontaktu gminy, które rozważają wybudowanie instalacji fotowoltaicznej!

Idź do oryginalnego materiału