W Radomsku zorganizowano Forum Młodych Samorządowców. W spotkaniu w restauracji Metalurgia uczestniczyli samorządowcy i lokalni społecznicy z całej Polski. Organizatorem forum jest Stowarzyszenie OdNowa.
Wszyscy chcemy państwa, które skutecznie chroni obywateli, a jednocześnie pozwala na ich nieskrępowany rozwój w ramach samorządności i przedsiębiorczości. Aby to wszystko osiągnąć, musimy prowadzić stały dialog – mówi organizator Marcin Ociepa, prezes OdNowy RP.
Na forum poruszone zostały tematy związane z funkcjonowaniem lokalnych środowiska, między innymi: rozwój gospodarczy w wymiarze regionalnym, bezpieczeństwo społeczności lokalnych i całego kraju, wyzwania stawiane przez zmiany pokoleniowe w samorządach.
Forum składa się z dwóch paneli i sesji Q&A
I Panel – Zmiana pokoleniowa w polskich samorządach jako wyzwanie współczesności,
II Panel – Relacje rząd-samorząd
Czytaj też: Powiat zaprasza na II warsztaty strategiczne

3 lat temu












![Odpust i festyn parafialny w Lelisie. W programie atrakcje dla dzieci i wieczorna potańcówka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/732205632_1364190782481862_3613446627840277446_n.jpg)


