FAKRO zbudowało hotel dla owadów

1 miesiąc temu

FAKRO terenie swojej centralnej siedziby w Nowym Sączu wybudowało hotel dla owadów. To kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Hotel dla owadów został zaprojektowany, aby wspierać lokalną bioróżnorodność i przyczyniać się do zdrowia ekosystemu. Obiekt, zbudowany z naturalnych materiałów, takich jak drewno, glina i trzcina, stanowi bezpieczne schronienie dla różnych gatunków owadów, w tym pszczół, motyli, biedronek i chrząszczy.

Inicjatywa to kolejny element realizacji filozofii GO GREEN, która odnosi się do fundamentalnych założeń FAKRO – Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest wpisane w DNA naszej firmy.

FAKRO realizuje działania mające na celu minimalizowanie wpływu firmy na środowisko, promowanie odpowiedzialności społecznej oraz zapewnienie przejrzystości w zarządzaniu. FAKRO konsekwentnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zwiększenia efektywności energetycznej oraz promowania zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu dostaw.

– Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej misji i strategii biznesowej. Od samego początku jesteśmy zieloną firmą. Działamy z poszanowaniem środowiska i z myślą o przyszłych pokoleniach – komentuje Paulina Tarczyńska, kierowniczka zespołu ds. zrównoważonego rozwoju FAKRO.

Hotel dla owadów będzie również służył jako narzędzie edukacyjne, pozwalające lepiej zrozumieć znaczenie ochrony owadów i ich roli w ekosystemie. Rokrocznie FAKRO odwiedzają tysiące klientów i gości. Podczas pobytu zwiedzają również firmę. Od minionego roku mogą zatrzymać się również w pobliżu miejsc oznaczonych jako punkty ESG, są to m.in. panele fotowoltaiczne na dachach firmy, oświetlenia ledowe, miejsca wskazujące na stosowanie modelu gospodarki obiegu zamkniętego, liczniki i dystrybutory wody, elektryczne pojazdy, czy wierzba energetyczna, której spalanie daje energię do ogrzewania części budynków w firmie. Teraz do punktów ESG dołączył również hotel dla owadów.

Wierzymy, iż takie inicjatywy mają ogromne znaczenie nie tylko dla ochrony środowiska, ale również dla edukacji i budowania świadomości ekologicznej wśród naszych pracowników, mieszkańców miasta i całej lokalnej społeczności – podsumowała Bożena Damasiewicz, dyrektorka Biura Zarządu odpowiedzialna za CSR FAKRO.

Idź do oryginalnego materiału