SANOK / PODKARPACIE. W sercu miasta, na sanockim Rynku, zaprezentowano kandydatkę na burmistrza Sanoka komitetu Nasze Miasto Sanok Ewę Sieradzką. - Sanok może być lepszy! Do Sanoka mogą wracać młodzi. Chcę stworzyć im do tego warunki - powiedziała Ewa Sieradzka. - Moi najbliżsi dają mi siłę, są moją ostoją - dodała. Oprócz prezentacji kandydatki na gospodarza Sanoka, komitety Nasze Miasto Sanok oraz Nasz Powiat przedstawili kandydatów do rady miasta i rady powiatu. Więcej w NASZYM MATERIALE VIDEO.
foto: BB-Fotostudio Artur Mycio
W sercu miasta, na sanockim Rynku, przedstawiono kandydatkę na burmistrza Sanoka Ewę Sieradzką. Już w pierwszych słowach swojego wystąpienia, Ewa Sieradzka zapewniła, iż ma pomysł na poprawienie jakości życia w Sanoku, przede wszystkim na to, żeby Sanok stał się atrakcyjnym miejscem do życia dla młodych.
Przedstawieni zostali również kandydaci do rady miasta oraz rady powiatu. Jak podkreślano, oba komitety zgłosiły listy we wszystkich okręgach.
Zwracano również uwagę na to, iż listy obu komitetów wsparło blisko 4 tys. wyborców.
Przypomnijmy, iż wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.
WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.
grafika poglądowa, foto w tle: BB-Fotostudio Artur Mycio
PEŁNY ZAPIS PREZENTACJI KANDYDATÓW NASZE MIASTO SANOK ORAZ NASZ POWIAT
foto galeria: BB-Fotostudio Artur MycioZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ewa Sieradzka kandydatką na burmistrza Sanoka. Prawie 4 tysiące podpisów na listach! (ZDJĘCIA)
grafika poglądowa, foto Ewa Sieradzka: Facebook
Zgodnie z rozporządzeniem prezesa rady ministrów, wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. II turę zaplanowano na 21 kwietnia.
Kalendarz wyborczy:
do dnia 4 marca 2024 r. do godz. 16:00
– utworzenie obwodów głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów, – zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla wszystkich okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.
do dnia 8 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika, – zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
do dnia 13 marca 2024 r.
– przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.
do dnia 14 marca 2024 r. do godz. 16:00
– zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
do dnia 15 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą.
do dnia 18 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, – powołanie przez komisarzy wyborczych obwodowych komisji wyborczych.
od dnia 23 marca 2024 r. do dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 24:00
– nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.
do dnia 25 marca 2024 r.
– podanie do publicznej widomości, w drodze rozplakatowania obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, – zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym dzięki nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, – zgłaszanie zamiaru skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego lub bezpłatnego transportu powrotnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, w gminie, w której w dniu wyborów nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski.
do dnia 28 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości informacji o organizacji w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, w dniu wyborów, bezpłatnego gminnego przewozu pasażerskiego, o którym mowa w art. 37f § 1 Kodeksu wyborczego.
do dnia 29 marca 2024 r.
– składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.
do dnia 4 kwietnia 2024 r.
– poinformowanie wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, którzy zgłosili zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego, o godzinie transportu w dniu głosowania.
w dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24:00
– zakończenie kampanii wyborczej.
w dniu 7 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00 ‑ 21:00
– głosowanie.
kalendarz wyborczy: PKW