Europa Suwerennych Narodów – nowa grupa polityczna w Parlamencie Europejskim

3 dni temu
Stanisław Tyszka na serwisie X.

Przed chwilą powołaliśmy zupełnie nową grupę polityczną w europarlamencie: Europę Suwerennych Narodów!

Zostałem wybrany na jej współprzewodniczącego. Członkami grupy są trzej europosłowie z Nowej Nadziei: Ewa Zajączkowska, Marcin Sypniewski i ja. Grupa liczy na razie 25 członków, a w jej skład wchodzą poza nami europosłowie z Niemiec, Francji, Bułgarii, Węgier, Czech i Słowacji.

To jest zwieńczenie ponad miesiąca trudnych negocjacji. Uznaliśmy, iż aby skuteczniej walczyć o interesy Polski w PE lepiej stworzyć grupę niż pozostać niezrzeszonymi. W tej grupie wynegocjowaliśmy też najsilniejszą pozycję. Z naszymi sojusznikami będziemy przeciwstawiać się szaleńczej polityce klimatycznej UE, zagrażającej stabilności naszych państw i Europy polityce imigracyjnej, i próbom budowy europejskiego superpaństwa.

Łączy nas wiele, czasem się różnimy, ale w polityce międzynarodowej, by skutecznie działać, trzeba starać się budować sojusze. Z pozostałymi trzema europosłami Konfederacji będziemy oczywiście ściśle współpracować. Nie ma żadnego rozłamu, walczymy wspólnie dla dobra Polski.

A teraz czekamy na ataki mainstreamowych mediów i naszej politycznej konkurencji zaskoczonej, iż debiutanci w PE powołali swoją grupę.

Przed chwilą powołaliśmy zupełnie nową grupę polityczną w europarlamencie: Europę Suwerennych NarodówZostałem wybrany na jej współprzewodniczącego. Członkami grupy są trzej europosłowie z @Nowa_Nadzieja_, @EwaZajaczkowska, @MarSypniewski i ja. Grupa liczy na razie 25 członków,…

— Stanisław Tyszka (@styszka) July 10, 2024
Idź do oryginalnego materiału