„Etatyzm – i podobne zarazy” – Tomasz J. Ulatowski wydał kolejną książkę [VIDEO]

4 miesięcy temu

„Komu służy etatyzm? Jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za bierność wobec państwa ingerującego w najdrobniejsze szczegóły naszego życia? W jaki sposób położyć temu kres?” – na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w najnowszej książce autorstwa przasnyszanina Tomasza J. Ulatowskiego.

„W niemal wszystkich krajach współczesnego świata toczy się proceder stopniowego zawłaszczania przez instytucje rządowe coraz to nowych przestrzeni, uznawanych dotychczas za naturalne domeny swobodnej aktywności obywateli. Odgórna propaganda, po kolejnych liftingach, na nowo lansuje etatyzm koncepcję państwa omnipotentnego jako jedynie słuszną dla funkcjonowania społeczeństwa. Tę samą, która w XX wieku umożliwiła rozwój tyranii komunizmu i faszyzmu, i która stanowiła prawdziwe podłoże największych kryzysów, z Wielkim Kryzysem lat 30-tych na czele.

Mimo ewidentnych kontrargumentów, jakich dostarcza życie, wciąż zbyt wielu ludzi łudzi się, iż władza państwowa to najwłaściwsza droga skutecznego rozwiązania ich problemów oraz iż uczyni to bezinteresownie i za darmo chociaż stare rosyjskie przysłowie przestrzega, iż darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy.

W Polsce od z górą 30-tu lat, po każdych wyborach możemy jedynie oglądać, jak kolejne ekipy rządowe wbrew obiecywanym reformom ochoczo przejmują stery narastającego centralizmu” – czytamy w opisie książki.

W serwisie You Tube, na kanale namzalezy.pl możemy z kolei posłuchać wywiadu z przasnyszaninem.

***

Tomasz Janusz Ulatowski – ur. 17 września 1962r. w Przasnyszu, inżynier i ekonomista (specjalność: zarządzanie, rachunkowość przedsiębiorstw), zwolennik austriackiej szkoły ekonomii, „bezpartyjny wolnościowiec”.

W 1989r. członek Komitetu Obywatelskiego Solidarność, aktywny na rzecz „wyborów czerwcowych”. Związany z Unią Polityki Realnej w latach 1990-2001 oraz z Platformą Obywatelską od 2001 do 2002r. (wystąpił z niej oficjalnie już w 2002r., rezygnując z funkcji pełnomocnika w powiecie przasnyskim – jak mówi o sobie – „otarł się o P.O. i do dzisiaj nie może się doczyścić”).

Na przełomie lat 90. i 2000. publikował okazjonalnie w tygodniku „Najwyższy Czas!” Janusza Korwin-Mikkego, a także (epizodycznie) w Gazecie Polskiej (za red. nacz. Piotra Wierzbickiego) oraz w tygodniku „Niedziela” – w dodatku „Europa Christi”, współredagowanym przez śp. Jana M. Małka. Udzielał się publicystycznie w periodykach Północnego Mazowsza (m.in. w „Tygodniku Ilustrowanym”, „Puls – magazyn opinii Ziemi Ciechanowskiej”).

Obecnie pisuje na portalach internetowych: Prokapitalizm.pl, Pafere.org, Neon24.pl, Prawy.pl. Był członkiem-rzecznikiem stowarzyszenia „Wolni Obywatele” Stefana Oleszczuka. Należał do grona eksperckiego Instytutu im. Romana Rybarskiego. Stale współpracuje z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE im. Jana Michała Małka (członek Rady Fundacji), z którą w 2019r. wydał swoją książkę pt. „Ukryta nikczemność – kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” w ramach projektu „Biblioteka rządzących i rządzonych”.

ren

Idź do oryginalnego materiału