W wiosenny kwietniowy dzień spotkaliśmy się przed Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych i Pomnikiem Losów Ojczyzny, aby w 16. rocznicę uczcić pamięć ofiar tragedii smoleńskiej, w której zginął m.in. prezydent RP Lech Kaczyński oraz 96 osób polskiej delegacji na obchody siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej.
Wspólnie z przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II Stefanem Greflingiem, Prezesem ORP Ireneuszem Wagnerowskim oraz wiceprzewodniczącym RM Jarosławem Kresą, przedstawiciele klubu i stowarzyszenia, uczcili pamięć Ofiar Tragedii Smoleńskiej.
Uroczystość rozpoczął hymn państwowy, następnie wystąpili przewodniczący organizacji wspominając okoliczności i przebieg katastrofy. Odmówiliśmy modlitwę w intencji poległych. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na Skwerze im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego i przed Pomnikiem Losów Ojczyzny na Skwerze Solidarności.
Więcej na: https://www.st-orp.pl

























![Przyspieszenie dostaw. Wiemy ile K2 trafi do Polski w tym roku [NEWS Defence24]](https://cdn.defence24.pl/2025/09/25/1200xpx/qsael1yRcI5nxqes3ARnhN2uybDj1z3M4Ug8nW1W.b05t.jpg)


![Szwedzkie na inwestycje na Kaszubach: Granatniki, sensory i technologie podwodne [WYWIAD]](https://cdn.defence24.pl/2026/03/19/1200xpx/kSQseNbRrPncZ6tbJDa0y0sgspA6ZgaLScr8Nvzw.1sxr.jpg)
